Metropolia Przemyska

Arcybiskupi i biskupi archidiecezji przemyskiej, diecezji rzeszowskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Arcybiskup metropolita
Adam SZAL

Archidiecezja przemyska

Dewiza biskupia: Gloria Tibi Trinitas
(Chwała Tobie, Trójco)

  • urodzony: 24.12.1953, Wysoka k. Łańcuta
  • święcenia prezbiteratu: 31.05.1979
  • święcenia biskupie: 23.12.2000

Funkcje w KEP:

  • Członek Komisji ds. Misji
  • Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie

Biskup pomocniczy
Stanisław Jamrozek

Archidiecezja przemyska

Dewiza biskupia: Veritatis Evangelio Servire
(Służyć Ewangelii Prawdy)

  • urodzony: 05.05.1960, Rzeszów
  • święcenia prezbiteratu: 14.06.1989
  • święcenia biskupie: 20.05.2013

Funkcje w KEP:

  • Delegat KEP dla ruchów, wspólnot i grup intronizacyjnych

Arcybiskup senior
Józef MICHALIK

Archidiecezja przemyska

Dewiza biskupia: Numine Tuo Domine
(Mocą Twoją Panie)

  • urodzony: 20.04.1941, Zambrów
  • święcenia prezbiteratu: 23.05.1964
  • święcenia biskupie: 16.10.1986
  • mianowany arcybiskupem: 17.04.1993

Funkcje w dykasteriach watykańskich:

  • Członek Kongregacji ds. Biskupów
  • Konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich

Funkcje związane z KEP:

  • Referent ds. Biskupów Emerytów
«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Pobieranie...

    Archiwum informacji

    niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
    28 29 30 31 1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8