Konwencja Rycerzy Kolumba

Temat przestrzegania wolności religijnej znalazł się w centrum rozpoczynającej się w Anaheim w Kalifornii Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba.

Jest to największa samopomocowa i charytatywna organizacji katolicka, aktywnie włączająca się także w obronę praw ludzi wierzących we współczesnym świecie.

W ostatnich miesiącach organizacja żywo sprzeciwiała się decyzjom administracji Obamy, zagrażającym wolności religijnej. Chodzi szczególnie o nałożony na wszystkich pracodawców obowiązek zapewniania ubezpieczenia zdrowotnego, obejmującego bezpłatną antykoncepcję, sterylizację i środki wczesnoporonne. Każda z rad stanowych Rycerzy przyjęła rezolucję wspierającą wolność religijną.

Właśnie uznanie za wkład w obronę i popieranie wolności religijnej w USA wyraził w imieniu Papieża Rycerzom Kolumba watykański sekretarz stanu. Zwrócił on uwagę na ich niestrudzone wysiłki, „by pomóc wspólnocie katolickiej rozpoznać i odpowiedzieć na bezprecedensową powagę tych nowych zagrożeń dla wolności Kościoła i publicznego świadectwa moralnego”. Stąd uznanie dla zaangażowania bractwa w obronę „prawa wierzących należących do wszystkich religii do kształtowania demokratycznego społeczeństwa w oparciu o najgłębsze przekonania, wartości i pragnienia”.

Świadectwo ludzi świeckich we współczesnym społeczeństwie jest dziś wręcz niezbędne, a ich głos powinien być wyraźnie słyszany – podkreśla zwierzchnik Rycerzy Kolumba Carl Anderson: „Pozostajemy zjednoczeni z biskupami Stanów Zjednoczonych. Kanady i Meksyku. Widać to szczególnie teraz, kiedy w tak wyraźny sposób są oni wezwani do stawania w obronie wolności religijnej i wolności Kościoła, szczególnie w USA. Chodzi tu też o obronę prawa do wolności religijnej wszystkich Amerykanów. Dużą radością jest dla nas udział w naszej Najwyższej Konwencji wielu biskupów i kardynałów; jest ich około 90”.

Carl Anderson przypomina, że Rycerze Kolumba nie tylko walczą o prawa ludzi wierzących, ale przede wszystkim aktywnie angażują się w pomoc charytatywną. Tylko w ubiegłym roku przekazali 158 mln dolarów na ten cel, ofiarując jednocześnie ponad 70 mln godzin swej pracy w wolontariacie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7