Pół tysiąca motocyklistów w sanktuarium

Ponad 500 motocyklistów z Polski i Europy wzięło udział 4 sierpnia w pielgrzymce do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Zawierzali Bogu swoją wspólnotę i podróżowanie na motocyklach. Pielgrzymka zorganizowana została w ramach trzydniowego międzynarodowego zlotu motocyklistów, który odbywa się w Bałtowie.

Mszy św. koncelebrowanej w świętokrzyskim kościele w intencji miłośników jednośladów przewodniczył superior o. Zygfryd Wiecha OMI, który witając pielgrzymów podziękował, że co roku pamiętają o tym, by pielgrzymować na Święty Krzyż.

- Krzyż jest specyficznym drogowskazem. Wskazuje nam na miłość Boga do każdego z nas – powiedział o. Wiecha.

W homilii ks. Krzysztof Kulpa, duchowy opiekun motocyklistów w diecezji sandomierskiej(sam także motocyklista), podkreślił, że w świętokrzyskim sanktuarium każdego roku uczestnicy zlotu w Bałtowie "ładują swe duchowe akumulatory, by wsparci Bożym błogosławieństwem płynącym z Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przyoblec się w nowego człowieka".

- Na drodze naszego codziennego życia spotykamy szczególnych ludzi. Stają się oni dla nas przewodnikami, wskazując nam właściwe postawy, by żyło nam się lepiej, w zgodzie i harmonii, zachęcają do zmiany życia, postępowania. Niewątpliwie dla nas wszystkich takim przewodnikiem jest Jezus, który pragnie byśmy na nim budowali swoje życie – mówił ks. Kulpa.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy uczestnicy pielgrzymki zostali pobłogosławieni relikwią i oddali jej cześć przez ucałowanie.

Organizatorem pielgrzymki na Święty Krzyż jak co roku jest Klub Motocyklowy Ostrowiec Prospect Gremium MC, który od pięciu lat w Bałtowie na terenie Jura Parku organizuje w sierpniu zlot motocyklistów z całej Polski i Europy. Tegoroczny rozpoczął się 3 sierpnia, a zakończy się w niedzielę.

Uczestnicy zlotu w programie mają m.in.: paradę motocykli, koncert Bullshit Baby, Crankshaft, The Bill, T. Love, pokazy sztucznych ogni, wspólne smażenie na scenie regeneracyjnej jajecznicy z „jaja dinozaura” i konkursy z nagrodami. Ponadto przewidziane są jeszcze zwiedzanie Parku Jurajskiego, spływ kajakami, jazda konna i rollercoasterem oraz ognisko.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8