Program papieskiej podróży

Jeszcze przed zakończeniem kalendarzowego lata Benedykt XVI wyruszy w kolejną podróż apostolską, tym razem do Libanu.

W Watykanie podano jej program. Jak zaznaczono, okazją jest podpisanie i ogłoszenie posynodalnej adhortacji apostolskiej o Bliskim Wschodzie.

14 września Papież poleci z rzymskiego lotniska Ciampino do Bejrutu. Uda się stamtąd do Harissy, gdzie w bazylice św. Pawła, należącej do katolików obrządku melchickiego, podpisze jeszcze tego samego dnia wspomnianą adhortację – owoc specjalnego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. W Harissie znajduje się nuncjatura apostolska.

Następnego dnia Ojciec Święty złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi Libanu. W pałacu prezydenckim w Baabdzie spotka się też z premierem i z przewodniczącym parlamentu, potem ze zwierzchnikami muzułmańskich wspólnot religijnych. Tam również będzie papieskie spotkanie z rządem, przedstawicielami instytucji państwowych i świata kultury, korpusem dyplomatycznym i zwierzchnikami religijnymi.

Po południu Benedykt XVI uda się do miejscowości Bzommar na obiad w siedzibie patriarchy ormiańskokatolickiego. Będą na nim patriarchowie i biskupi Libanu oraz członkowie Rady Specjalnej Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. Natomiast wieczorem Papież spotka się z młodzieżą na placu przed patriarchatem obrządku maronickiego w Bkerke.

W niedzielę 16 września Ojciec Święty przewodniczyć będzie Eucharystii w stołecznym Bejrucie. Przy tej okazji dokona przekazania posynodalnej adhortacji apostolskiej o Bliskim Wschodzie. Po południu będzie miał spotkanie ekumeniczne w siedzibie patriarchy syryjskokatolickiego w miejscowości Charfet. Wieczorem poleci z Bejrutu na rzymskie lotnisko Ciampino.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11