Proces ruszy jesienią

Procesu papieskiego kamerdynera należy się spodziewać na jesieni, najwcześniej w październiku – powiedział dziś dziennikarzom watykański rzecznik.

Ks. Lombardi ujawni, że w przyszłym tygodniu zakończą się prawdopodobnie oficjalne przesłuchania Paolo Gabriele i zostanie sformułowany akt oskarżenia. Jednak ze względu na przerwę wakacyjną sam proces odwlecze się na jesień. W tym czasie były kamerdyner mógłby trafić do aresztu domowego – powiedział ks. Federico Lombardi. Dodał on również, że na razie były papieski kamerdyner jest jedynym oskarżonym w tej sprawie.

Pomimo wakacji trwa natomiast dochodzenie komisji kardynałów. W ubiegłym tygodniu przesłuchała ona 5 kolejnych osób i jeszcze w tym miesiącu planuje złożyć Papieżowi ostateczny raport w sprawie wycieku z Watykanu zastrzeżonych dokumentów.

W czasie briefingu z dziennikarzami ks. Lombardi poinformował również, że dziś rozpoczęły się obrady Komisji Kardynałów ds. Problemów Ekonomicznych i Organizacyjnych Stolicy Apostolskiej. Obok analizy bilansów budżetowych Watykanu i Stolicy Apostolskiej zajmuje się ona również bankiem watykańskim. Nominacji nowego prezesa IOR można się jednak spodziewać najwcześniej w październiku – powiedział watykański rzecznik.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8