Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek.
Kościół katolickich prowadzi 30 proc. wszystkich istniejących na świecie ośrodków zdrowia dla chorych na Aids. Jego działalność skupia się na regionach najbardziej pod tym względem zaniedbanych, takich jak afrykańskie wioski – przypomniał kard. Tarcisio Bertone. Sekratarz stanu uczestniczył dziś w Rzymie w VIII międzynarodowej konferencji na temat Aids. W swym wystąpieniu zauważył, że choroba ta wymaga bardzo zróżnicowanych działań. Obejmują one nie tylko leczenie, lecz również edukację i profilaktykę, jak też opiekę społeczną nad sierotami.
Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek. Te dwie kategorie chorych decydują bowiem o przyszłości społeczeństw, które w niektórych regionach świata są dziesiątkowane przez tą chorobę. Nie wolno nam tolerować śmierci tak wielu matek i dzieci – mówił watykański sekretarz stanu na międzynarodowej konferencji na temat AIDS.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.