Benedykt XVI: Zechciał pozostać z nami

Po odmówieniu dzisiejszej (17 czerwca) modlitwy „Anioł Pański” Benedykt XVI przypomniał o dobiegającym końca w Dublinie w Irlandii Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym.

Treść papieskiego rozważania znajdziesz TUTAJ

Papież podkreślił, że to w tajemnicy Eucharystii Jezus zechciał pozostać z nami, aby umożliwić nam zjednoczenie z Nim i między nami.

Benedykt XVI   Jakub Szymczuk /GN Benedykt XVI
TŁUMACZENIE: „Dzisiaj w Irlandii, odbędzie się końcowa celebracja Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który w tym tygodniu uczynił z Dublina miasto Eucharystii, gdzie wiele osób zgromadziło się na modlitwie w obecności Chrystusa w Sakramencie ołtarza. W tajemnicy Eucharystii Jezus zechciał pozostać z nami, aby umożliwić nam zjednoczenie z Nim i między nami. Powierzajmy Najświętszej Dziewicy Maryi, owoce, które dojrzały w tych dniach refleksji i modlitwy.”

50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Dublinie w Irlandii przebiegał pod hasłem „Eucharystia: Komunia z Chrystusem oraz między nami”.

***

Papież zaapelował też o poszanowanie praw uchodźców. Ojciec Święty przypomniał o przypadającym 20-go czerwca Światowym Dniu Uchodźcy, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.TŁUMACZENIE: „Dzień ten pragnie skierować uwagę wspólnoty międzynarodowej na warunki wielu osób, szczególnie rodzin, zmuszonych do ucieczki z własnego kraju, ponieważ są zagrożone przez konflikty zbrojne i skrajne formy przemocy. Tych braci i siostry tak ciężko doświadczonych, zapewniam o modlitwie i o ciągłych staraniach Stolicy Apostolskiej, jednocześnie apeluje, aby ich prawa były zawsze poszanowane, i aby mogli wkrótce połączyć się ze swoimi bliskimi.”

Światowy Dzień Uchodźcy został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych grudnia 2000 roku. Tym razem jego hasłem są słowa: „Uchodźcy nie mają wyboru. Ty masz”.

***

- Od Boskiego Serca Jezusa uczmy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka - zaapelował do Polaków Benedykt XVI. Posłuchaj papieskiego przesłania:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10