Zakonnice przed Kongregacją Nauki Wiary

Władze Kongregacji Nauki Wiary spotkały się z przedstawicielkami Konferencji Zakonów Żeńskich w USA (LCWR).

Organizacja ta, skupiająca 80 proc. amerykańskich zakonnic, została wezwana przez Stolicę Apostolską do przeprowadzenia wewnętrznej reformy. Chodzi o skorygowanie błędów doktrynalnych głoszonych przez siostry pod szyldem LCWR. Jej władze nie zgodziły się z zarzutami i postanowiły sprawę przedyskutować w Watykanie, dokąd udały się przewodnicząca konferencji s. Pat Farrell OSF oraz dyrektor wykonawcza s. Janet Mock CSJ. W rozmowach w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary wziął udział delegat Stolicy Apostolskiej do spraw oceny doktrynalnej Konferencji Zakonów Żeńskich w USA, abp Peter Sartain.

Jak stwierdzono w komunikacie watykańskiego biura prasowego, spotkanie pozwoliło przedyskutować sporne kwestie w atmosferze otwartości i serdeczności. Przypomniano także, iż zgodnie z normami prawa kanonicznego Stolica Apostolska posiada zwierzchność nad konferencjami wyższych przełożonych zakonnych, do których należy LCWR. Celem tego jest wspieranie współpracy między instytutami zakonnymi a Stolicą Apostolską i konferencjami biskupimi. „Celem oceny doktrynalnej jest pomoc Konferencji Zakonów Żeńskich w USA w tej ważnej misji, promując wizję kościelnej komunii opartej na wierze w Jezusa Chrystusa i na nauczaniu Kościoła, jak to jest przez wieki wiernie przekazywane pod przewodnictwem Magisterium Kościoła” – czytamy w komunikacie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • nirs
  12.06.2012 21:35
  Złośliwcy twierdzą, że otwarcie się na świat zakonów doprowadziło do tego, że świat wszedł za klauzurę.
  Przenikanie jest czymś normalnym w przyrodzie. Świadczą o tym doświadczenia na naczyniach połączonych.
  Wniosek taki, że zakony są w połowie z sekularyzowane.
 • Moniker
  13.06.2012 07:25
  Te zakonnice nie tylko otwarly sie na swiat, ale sie dopasowaly do jego wymogow. Rezultat taki, ze nic nie pozostalo z Wiary. Na szczescie te zakonnice w spodniach szybko wymieraja, bo przeciez liberalizm to slepy zaulek. Na ich miejsce przybywa mlodych dziewczat do zakonow tradycyjnych, ktore nie wstydza sie habitu oraz nauki Chrystusa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9