Tobie zawierzamy losy świata

Nocną część czuwania rozpoczęło rozważanie uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Młodzi zawierzyli również świat Bożemu Miłosierdziu. Tekst zawierzenia odczytał prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

„Boże Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w swoim Synu Jezusie Chrystusie, wylałeś ją na nas w Duchu Świętym Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznikami, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło. Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie Trójjedynym Bogu odnajdywali źródła nadziei. Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Amen.” – odczytał tekst zawierzenia prymas Polski.

Wcześniej młodzież zaśpiewała litanię do bł. Jana Pawła II, w czasie której Drogą III Tysiąclecia przeniesiono relikwie bł. Jana Pawła II i kopię chrzcielnicy z Wadowic, w której papież Polak został ochrzczony.

Uczestnicy czuwania oddali również hołd błogosławionemu papieżowi śpiewając jego ulubioną pieśń „Abba Ojcze”. Bp Jan Zając przyniósł również pod Bramę Rybę „Ogień Miłosierdzia” z Łagiewnik, od którego zapalono lednickie pochodnie i dalej świece i lampiony w sektorach.

Przed północą na Polach Lednickich trwała adoracja Jezusa Miłosiernego w Jego wizerunku. Uczestnicy przekazali sobie wzajemnie błogosławieństwo znacząc się nawzajem znakiem krzyża. Podzielili się także chlebem upieczonym przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego i wysłuchali przesłania papieża Benedykta XVI.

„Drodzy młodzi przyjaciele! Przewodnią myślą tego wydarzenia „Miłość Cię znajdzie” pragniecie zgłębiać poznając orędzie Jezusa Miłosiernego spisane przez św. Faustynę w Dzienniczku. Przez modlitwę, adorację, spowiedź i Eucharystię chcecie, aby zapłonął w was ogień Bożego Miłosierdzia. Życzę, aby zapłonął w was ogień Bożego Miłosierdzia i przemieniał serca młodych w całym świecie i napełniał was spokojem, mocą i nadzieją. W obliczu Jezusa Miłosiernego znajdujcie odpowiedź na wasze pytania" - zapewnił Benedykt XVI.

Papież życzył również, aby ruch lednicki się rozwijał. Udzielił także młodzieży swojego błogosławieństwa.

Przed północą młodzież z Polski oraz ich rówieśnicy z krajów europejskich dokonali także wyboru Chrystusa jako najwyższej wartości w swoim życiu. Rotę wyboru odczytał bp Wojciech Polak. Spotkanie zakończyła tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście młodzieży przez Bramę Rybę, które trwało do późnych godzin nocnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9