Msza przed Euro 2012 w Poznaniu

Mszę świętą o pomyślność organizacji Euro odprawi 6 czerwca w Poznaniu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Kościół chce prowadzić w czasie mistrzostw akcję ewangelizacyjną wśród kibiców.

Przyjeżdżający do Poznania na mistrzostwa otrzymają wydaną w języku polskim i angielskim gazetę "Strefa Jezusa". Planowany nakład to 30 tys. egzemplarzy.

"W gazecie pojawią się świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012 Bartosza Bosackiego i o. Jana Góry, będą tam też ciekawe informacje na temat działań charytatywnych w Poznaniu, a także tekst o działalności 'Wiary Lecha' " - powiedział PAP ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej.

Jak dodał, zamieszczone w wydawnictwie informacje praktyczne podane będą również w języku włoskim i chorwackim.

Obcokrajowcy, którzy przyjadą w trakcie Euro do Poznania będą mogli wziąć udział w mszach św. odprawianych w ich językach. Miejsca i daty wraz z zaznaczeniem, czy chodzi o mszę po angielsku, włosku, chorwacku czy niemiecku podane zostały w zakładce na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej. Zaplanowano też msze po łacinie.

"6 czerwca w katedrze odprawiona będzie Msza na rozpoczęcie Euro, o dobre przeżycie tego turnieju, o bezpieczeństwo, o to, by wszystko było w należytym porządku. Mszy przewodniczył będzie abp Stanisław Gądecki" - powiedział ks. Nowicki.

Duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej zapowiedział, że w trakcie mistrzostw wolontariusze "strefy Jezusa" będą obecni tam, gdzie gromadzą się kibice.

Zaplanowano m.in. pokazy filmów ewangelizacyjnych i spotkania, w trakcie których prezentowane będą świadectwa różnych osób. W działania zaangażowanych ma być w Poznaniu w sumie ok. 200 wolontariuszy.

"Chcemy zaznaczyć swoją obecność, pokazać, że wiara w Boga ma bardzo duże znaczenie dla młodych osób. Chcemy też pokazać, że potrafimy wyjść do ludzi w nowoczesny sposób, rozmawiać z nimi" - powiedział ks. Nowicki.

Pierwotnie w Poznaniu planowano produkcję specjalnych gadżetów ewangelizacyjnych. Kibice mieli otrzymać m.in. szaliki, koszulki i smycze. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami znaleźć można na stronie internetowej przystanekeuro.pl/poznan.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8