Kapłan musi mieć czas na modlitwę!

- Kapłanowi może zabraknąć czasu na wszystko, ale nie na modlitwę – powiedział dziś abp Józef Michalik podczas Mszy świętej, w czasie której udzielił święceń kapłańskich 20 diakonom. Eucharystię w przemyskiej archikatedrze koncelebrowali bp Adam Szal i bp Marian Rojek oraz 185 kapłanów.

- Kapłanowi może zabraknąć czasu na wszystko: na sport, lekturę, na odpoczynek i przyjęte zlecenia, ale nie może zabraknąć czasu na modlitwę. Tylko modlący się kapłan jest potrzebny Bogu i ludziom. Tylko przebywający w bliskości Boga ksiądz jest w stanie przybliżyć Go ludziom – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

- Kapłani są wezwani, by być znakiem sprzeciwu i nadziei dla społeczeństwa – dodał abp Michalik, przywołując słowa bł. Jana Pawła II.

Metropolita przemyski zachęcał kandydatów do stanu kapłańskiego, aby nie bali się cierpień, załamań ani upadków. - Powstaniesz, zwyciężysz, jeśli nie zagubiłeś drogi do Chrystusowego boku, do Jezusowego Serca – zapewniał.

Wyjaśniał, że przyjaźń, o jakiej mówi Chrystus, który oddaje swoje życie za przyjaciół jest możliwa i realna, ale „jak każda przyjaźń musi być szczera, skoncentrowana na Nim, a nie na sobie, gotowa kochać to, co On kocha i tych, za których oddaje życie”.

- Nie zostałeś wybrany do życia wygodnego i zacisznego. Jesteś wybrany do życia czynnego, gotowego do ofiar, pełnienia przykazań, głoszenia Ewangelii Jezusa i oddawania życia za przyjaciół swoich – mówił abp Michalik.

W homilii wzywał, aby nowo wyświęceni kierowali się wyłącznie wartościami Chrystusowymi, a wszelkie inne poucinali.

Jutro i w najbliższych dniach neoprezbiterzy będą w swoich rodzinnych parafiach odprawiać Msze prymicyjne. Pracę w placówkach duszpasterskich rozpoczną na wakacjach.

W Kielcach natomiast bp Kazimierz Ryczan udzielił dziś święceń kapłańskich 13 diakonom. „Posyłam was do świątyń stojących na ojczystej ziemi i do braci Polaków, z których nie wszyscy kochają Jezusa” – mówił biskup kielecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8