Wspólną troskę z powodu eskalacji konfliktu zbrojnego między Sudanem i Sudanem Południowym wyraziły Światowa Rada Kościołów (WCC) i Panafrykańska Konferencja Kościołów (AACC).
Wezwały one obydwie strony konfliktu do podjęcia koniecznych wysiłków, by uniknąć dalszego pogarszania się sytuacji w tym rejonie świata.
Ekumeniczne organizacje apelują o wzajemne poszanowanie integralności terytorialnej każdego z państw. Niezbędne wydaje się natychmiastowe zawieszenie broni, zwłaszcza w rejonie spornego granicznego miasta Heglig, gdzie w walkach zginęło ostatnio kilkaset osób. Wzywają także rząd Kenii oraz przedstawicieli różnych organizacji afrykańskich i międzynarodowych do wzmożenia wysiłków dyplomatycznych mogących powstrzymać eskalację tego konfliktu i ogromne straty ludzkie, jakie z sobą niesie.
Światowa Rada Kościołów i Panafrykańska Konferencja Kościołów zapewniają wspólnoty chrześcijańskie Sudanu o swojej łączności i solidarności w modlitwie. Deklarują też nieustanną gotowość do udzielenia niezbędnego wsparcia Sudańskiej Radzie Kościołów w działaniach na rzecz pokoju i pojednania między mieszkańcami obydwu zwaśnionych państw.
Kryzys zadłużenia paraliżuje wysiłki na rzecz walki z ubóstwem.
Był wybitnym biblistą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Tego dnia mieli uczestniczyć w specjalnej papieskiej audiencji z okazji Roku Świętego.
Prezydium KEP wnioskuje o zbadanie konstytucyjności i legalności rozporządzenia Minister Edukacji