Krzysztof Ziemiec zwrócił uwagę, że profanacje chrześcijańskich świętości są dziś w polskich mediach na porządku dziennym. Jego zdaniem, chrześcijanie nie potrafią się przed tym bronić, a niektórzy księża rozmywają te bluźnierstwa, osłabiając chrześcijańską opinie publiczną. W wywiadzie dla „Uważam Rze” krytykuje też swych kolegów po piórze. Sugeruje, że przyczyną przyjęcia przez niektórych postawy lewicowych misjonarzy są zaciągnięte przez nich kredyty.
Zdaniem Krzysztofa Ziemca, gdy inne społeczności potrafią się bronić, chrześcijanie nie potrafią reagować na tego typu ekscesy. - A i niestety wielu medialnych przedstawicieli świata chrześcijańskiego udaje, widząc takie rzeczy wokół siebie, że nic się nie stało, że tego nie ma. Nie mówiąc niestety także o księżach, którzy czasami uderzają w tony relatywizujące, rozmywające bluźnierstwo. To osłabia chrześcijańską opinię publiczną – ocenia Ziemiec.
Krytycznie mówi też o środowisku dziennikarskim:
- Wielu z nas ma niestety jakieś dziwne poczucie wyższości, chce nawracać odbiorców na swój światopogląd, ostatnio zazwyczaj skrajnie lewicowy. Od pewnego czasu martwi mnie zanikająca chęć dyskusji. (...) A już szokuje mnie taka często straszliwa pewność siebie i swojej misji poprawiania społeczeństwa u ludzi młodych – mówi prezenter i sugeruje,że przyczyną takiego postępowania - o której głośno się nie mówi - są zaciągnięte przez nich kredyty.
- Świadomy bądź ukryty strach przed utratą pracy, przekonanie, że jak się sprzeciwią, wypowiedzą własne, inne niż dominujące zdanie, stracą możliwość spłaty kolejnej raty? Nie wiem, ale na pewno młodzi, dwudziestoparoletni ludzie mają z tym często problem – obserwuje Krzysztof Ziemiec.
Nasza sonda: Czy dziennikarze głównych polskich mediów uczciwie wykonują swą pracę?
Zobacz wzruszający filmowy dokument o Słudze Bożej Helenie Kmieć. Dziś 8. rocznica jej śmierci.
Niektórzy z nich są w podeszłym wieku i w złym stanie zdrowia.
Papież apeluje o zniesienie ograniczeń, które doprowadziły Syryjczyków do ubóstwa.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.