„Pokusa korupcji jest tak niebezpieczna, że musimy pozostać bardzo czujni” – wskazuje Papież w swoim przemówieniu przekazanym pracownikom watykańskiego Biura Audytora Generalnego, z którymi dzisiaj się spotkał.
Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą dla autentycznego życia konsekrowanego – mówi przełożony generalny Zgromadzenia Matki Bożej od Nadziei.
„Apelujemy do instytucji międzynarodowych: nie zapominajcie o bólu Ukrainy, nie zamieniajcie cierpienia naszego narodu w dyplomatyczne lub polityczne gierki” – mówi w swoim cotygodniowym orędziu abp Światosław Szewczuk. Hierarcha przypomina, jak w ostatnich dniach Rosja ostrzeliwała cywilów w jego ojczyźnie. Zginęli m.in. pacjenci chersońskiego szpitala. Zwierzchnik grekokatolików z bólem zaznacza też oficjalny zakaz działalności swojego Kościoła na terenach okupowanych.
W Kanadzie uznano, że takie chrześcijańskie święta jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc „dyskryminują mniejszości religijne”. Nie jest to żart, a treść oficjalnego dokumentu Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka. Mówi on o systemowej dyskryminacji, ponieważ w tym kraju legalne są tylko święta religijne związane z chrześcijaństwem.
9 grudnia we Wrocławiu odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla Salezjanów Współpracowników, którego Przewodniczką była Maryja.
Na tradycyjnej przedświątecznej audiencji Papież przyjął prefektów włoskich miast. Podkreślił, że stanowią oni łącznik między państwem a ludźmi zamieszkującymi dane terytorium. Wśród najważniejszych wyzwań, jakim aktualnie trzeba stawić czoło we Włoszech wymienił napływ migrantów.
Od piątku kilkudziesięciu młodych migrantów śpi w jednym kościołów w Lyonie. Od kwietnia nie mają oni stałego miejsca zamieszkania i przebywają w namiotach w obozowisku na placu Sainte-Marie-Perrin.
Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin zapowiedział w niedzielę, że w "najbliższych tygodniach" przedstawi Radzie Ministrów propozycję rozwiązania organizacji Academia Christiana, ruchu katolików bliskiego nauczaniu papieża Piusa V.