Przedstawiono m.in. projekt obrzędów pogrzebowych z obecnością urny zawierającej prochy zmarłej osoby.
Gdyby każdy uczeń Jezusa traktował znak krzyża osobiście i poważnie, i szukał w nim odpowiedzi na swoje załamania i wątpliwości, mniej byłoby kontrowersji, skandali, mniej podziałów w Kościele i konfliktów – mówił bp Damian Muskus OFM podczas liturgii stacyjnej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach. Jak podkreślał, uważne spojrzenie na krzyż jest źródłem uzdrowienia i nadziei.
Rok 2022 był wyjątkowy, jeśli chodzi o piesze pielgrzymki, które dotarły do miasta św. Franciszka. Do bazyliki w Asyżu przyszły pieszo 4203 osoby z 57 krajów. To o 21 proc. więcej niż rok wcześniej, pielgrzymów było także więcej niż przed pandemią.
Przez cały rok w Pawii będą odbywały się wydarzenia upamiętniające przeniesienie do tego włoskiego miasta relikwii św. Augustyna.
Kościół nadal musi być oświecany przez Chrystusa i Jego Ewangelię, ponieważ jako łodzi często pokonującej wzburzone fale historii, może grozić mu to, że nie będzie już Kościołem Jezusa. Papież Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Jak światło przychodzi ze Wschodu”.
Diecezja pilzneńska w Czechach zrywa z dotychczasową praktyką Kościoła względem osób rozwiedzionych, które żyją w nowym związku.
Niezależna komisja ds. pedofilii w Kościele katolickim przygotowała listę duchownych i osób świeckich pracujących w strukturach kościelnych, którzy mieli dopuścić się nadużyć seksualnych - podało w środę lizbońskie Radio Observador. Komisja, która badała okres od 1950 do 2022 roku szacuje, że w grupie jest około 100 osób "wciąż żyjących".
Papież Franciszek odebrał finansowe przywileje mieszkaniowe kardynałom, szefom urzędów Stolicy Apostolskiej i wysokiej rangi urzędnikom. O decyzji papieża poinformował w środę Watykan.
W minioną niedzielę w parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi na Radogoszczu można było włączyć się w nietypową akcję, której celem jest pobudzenie duchowe parafian. Skierowana jest ona do tych, którzy nie przyjęli księdza podczas kolędy.
Spoglądamy na Ukrainę, w której dzieje się wojna i widząc, że oni tam walczą o zachowanie tożsamości narodowej, to dla nas taki punkt odniesienia, że jest coś więcej niż życie. Zarówno żołnierze Września 1939 jak i żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych czy też żołnierze podziemia antykomunistycznego, wiedzieli, że jest coś więcej niż życie i że nie jest ono wartością ponad wszystko – powiedział portalowi Polskifr.fr ks. Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.