Sylwetkę zmarłego 22 stycznia wybitnego anglikańskiego duchownego, prof. Johna Samuela Pobee, pochodzącego z Ghany misjologa i ekumenisty, przybliża Światowa Rada Kościołów.
W nowym wydaniu Mszału rzymskiego w języku włoskim, który zostanie opublikowany 12 kwietnia, zmieniono fragment modlitwy „Ojcze nasz”. Prośbę: „nie wódź nas na pokuszenie” zastąpiono tłumaczeniem: „Nie opuszczaj nas w pokusach”.
"Często są traktowani jak niewolnicy. Za wykonywaną pracę nie zawsze otrzymują zapłatę, albo pracują tylko za kawałek chleba i miejsce do spania". Tak o sytuacji migrantów w Libii mówi włoski dziennikarz, który niedawno odwiedził ten kraj.
„Błagajmy Pana za ofiary przemocy terrorystycznej, prośmy za pogrążone w smutku rodziny oraz za osoby przesiedlone. Miejmy śmiałość modlić się także o nawrócenie dla dżihadystów i terrorystów” – to słowa kard. Philippe’a Ouédraogo, metropolity Wagadugu, w Burkina Faso. Wypowiedział je podczas wręczania nagrody „o. Jacquesa Hamela” w Lourdes.
W Watykanie rozpoczyna się pierwszy międzynarodowy kongres poświęcony duszpasterstwu osób starszych.
„Modlitwa jest jakby naszą «bronią», przypominającą, że pokój wyrażający się w postawie solidarności i braterstwa pozostaje fundamentem, na którym powinno opierać się życie ludzi naszych czasów” – to słowa przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wygłoszone podczas spotkania przedstawicieli różnych wyznań i religii w Genewie.
„Błogosławieństwa stanowią «dowód tożsamości» chrześcijanina – to jest nasz dowód tożsamości, ponieważ one rysują oblicze Jezusa, Jego styl życia” – te słowa Papież skierował do pielgrzymów obecnych na audiencji ogólnej. Dzisiaj rozpoczął nowy cykl katechez, który jest poświęcony pierwszym jedenastu wersetom Kazania na Górze (Mt 5, 1-11).
Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która spędziła osiem lat w celi śmierci po skazaniu za bluźnierstwo, po raz pierwszy ujawniła swoje zdjęcie jako emigrantka w Kanadzie.
Sąd Okręgowy we Wrocławiu, podobnie jak wcześniej Sąd Rejonowy, orzekł winę Marty Lempart, lewicowej aktywistki i organizatorki czarnych protestów oraz Marcina Murzyńskiego, aktywisty Komitetu Obrony Demokracji. Oskarżeni zakłócili 12 sierpnia 2017 r. różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego, który miał miejsce przy wrocławskim pręgierzu.
Prokuratura w Prato w Toskanii, na północy Włoch, prowadzi dochodzenie wobec dziewięciu księży i zakonników z rozwiązanej przez Watykan wspólnoty w sprawie zarzutów dotyczących nadużyć względem nieletnich - podał w środę lokalny dziennik.
Dziś wspominamy w liturgii Kościoła bł. Bolesławę Lament, założycielkę sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która 10 lat swego życia spędziła w Ratowie.
Jezus naucza nowego prawa, by być "ubogim, łagodnym i miłosiernym" - powiedział papież Franciszek w środę podczas audiencji generalnej. "Niczego nie narzuca, ale objawia drogę szczęścia" - wyjaśnił wiernym.
Religijna przyszłość Europy ukształtuje się w najbliższych trzydziestu latach. Wybór zależy od samych Europejczyków. Jedno jest pewne - nie jesteśmy skazani na bezreligijne społeczeństwo – uważa ks. prof. Janusz Mariański. Socjolog z KUL wygłosił w Płocku wykład na temat sekularyzacji.
Kardynał Wyszyński wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród, jego dzieje, zdrowe obyczaje, jego język i kulturę – podkreślił prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która odbyła się w archikatedrze warszawskiej.
To było spontaniczne zaproszenie. Kard. Konrad Krajewski, Jałmużnik Papieski zaprosił nas na obiad, który przygotowali jego podopieczni, w tym były więzień - poinformował PAP przewodniczący Prezydium Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Patryk Czech.