– To było superdoświadczenie. Poznałam wielu nowych, wspaniałych ludzi – pełnych energii i zapału. Dlatego zdecydowałam się tam wrócić – wspomina Weronika. I wróciła, chociaż w zupełnie nowej roli.
Formuła jest prosta – jedna wizytówka, jedna intencja, jeden kapłan i 30 dni modlitwy. To wystarczy.
– Nie mamy zamiaru nikogo okładać Biblią. To nasze czyny mają pokazać, że chrześcijanie są fajnymi ludźmi – mówi Magdalena Westa, liderka wyprawy.
W puckim kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku - w ramach Dnia Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne - odbyła się Droga Krzyżowa.
Dzięki tym lektoratom każdy z zacięciem do nauki może poznać podstawy języków biblijnych i medytować słowo Boże w oryginale.
W środę 15 lutego w Olivia Business Centre odbyła się konferencja dla przedsiębiorców z archidiecezji gdańskiej.
W poniedziałek 13 lutego w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie odbyło się spotkanie w ramach kończącego się Tygodnia Małżeństwa.
Ma 33 lata i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów „w nogach”. A wszystko zaczęło się, kiedy jeszcze nie było go na świecie.
W archidiecezji gdańskiej codziennie w tę inicjatywę włącza się ok. 25 tys. osób. Uzbrojeni w różańce i koronki są najlepszym przykładem, że modlitwa na paciorkach jest wciąż żywa.
- Dokładnie 70 lat temu w piwnicy więzienia przy Kurkowej siedemnastoletnia „Inka” - Danuta Siedzikówna i 42-letni ppor. Feliks Selmanowicz „Zagończyk” zostali zamordowani - mówił abp Sławoj Leszek Głódź w bazylice Mariackiej w Gdańsku.
Św. Balbina miała być córką świętego Kwiryna – trybuna wojskowego na dworze cesarza Hadriana.