Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Pisać, że człowieka? Niepotrzebne. Tylko człowiek, jako istota wolna, może wybrać zarówno dobro, jak i zło.
Dokument Dykasterii Nauki Wiary "Dignitas infinita", tworzony przez pięć lat, zawiera papieskie magisterium ostatniej dekady. Porusza tematy od wojny po ubóstwo, od przemocy wobec migrantów po przemoc wobec kobiet, od aborcji po macierzyństwo zastępcze i eutanazję, od teorii gender po przemoc cyfrową.
Wielkie słowa o godności i szansie na przyszłość warto przekuć na codzienność. Niekoniecznie tę z programów informacyjnych.
Godność człowieka nie bierze się z jego zasług. Wynika z tego, że... jest człowiekiem.
Francuscy biskupi przypominają swym rodakom podstawowe prawdy o człowieku. Episkopat opublikował dokument, w którym na 80 stronach przybliża kluczowe elementy katolickiej antropologii.
„Plaga, która rani godność najsłabszych braci i sióstr”. Tak Papież Franciszek określił handel ludźmi w przesłaniu skierowanym do episkopatu Argentyny. Tamtejsi biskupi zorganizowali internetowe seminarium pt. „Razem przeciwko handlowi ludźmi”.
„Obojętność stanowi znak społeczeństwa pozbawionego nadziei i miernego” – powiedział dziś Papież podczas spotkania z pracownikami INAIL. Jest to włoska organizacja zajmująca się kwestiami związanymi z wypadkami w pracy oraz chorobami zawodowymi. Korzystając z okazji przyjmowania u siebie takich działaczy, Franciszek podkreślał konieczność dbania o zachowanie godności człowieka.
Godności nikt nie może nam odebrać, z niej wynikają podstawowe prawa i obowiązki ludzkie.
Zadaniem służby więziennej jest nie tylko dbanie o zachowanie porządku, bezpieczeństwa i odosobnienia, ale również opatrywanie ran przetrzymywanych tam ludzi – powiedział Ojciec Święty, przyjmując na audiencji personel rzymskiego więzienia Regina Coeli.
Rzecz o dramacie. Płynących przez morze i stojących nad jego brzegiem. Lampedusa, Polska... miejsce nie ma znaczenia.
Św. Balbina miała być córką świętego Kwiryna – trybuna wojskowego na dworze cesarza Hadriana.