Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
We Wrocławiu trwają dla młodzieży redemptorystowskiej z całego świata Dni w Diecezjach ŚDM. Do grupy dołączył także O. Generał Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR.
Dla wielu gości z zagranicy był to pierwszy raz w życiu...
Młodzież redemptorska bawiła się wyśmienicie.Zdjęcia: Kacper Kowalczyk
Słynne wrocławskie "Teki" mienią się różnymi kolorami. Na akademiku T-17 powiewają flagi m.in. Ukrainy, Słowacji a nawet odległego Singapuru. Ojcowie Redemptoryści już teraz goszczą niemal 400 osób, jednak to nie wszyscy którzy mają przybyć do Wrocławia. Będący już w Polsce młodzi ludzie, bawili się na Mercy Fest Teki.
W sumie 586 osób z: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku, Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej.
W sobotę 9 listopada w klasztorze redemptorystów w Krakowie zakończyły się obchody 130. rocznicy powrotu redemptorystów do Polski. W ramach spotkania z udziałem redemptorystowskich wspólnot formacyjnych dyskutowano o powołaniu kapłańsko-zakonnym.
W stolicy Hiszpanii zakończyło się spotkanie Europejskiej Konferencji Redemptorystów. Dyskutowano m. in. o sytuacji zgromadzenia w Europie, o nowych wyzwaniach misyjnych i o międzynarodowych wspólnotach zakonnych.
Pierwsi trzej redemptoryści przybyli do Madrytu 15 lutego 1863 r.
Za krytyczne komentarze internauci są poddawani "resocjalizacji" lub zamykani w szpitalach psychiatrycznych. A katolicy protestują przeciw łamaniu praw człowieka.
Redemptorystowski Portal Kaznodziejski to najnowsza ewangelizacyjna inicjatywa redemptorystów z Prowincji Warszawskiej. Jest dostępny pod adresem www.slowo.redemptor.pl
Św. Nicefor przyszedł na świat około 758 roku. Jego rodzice zaliczali się do najbogatszych mieszkańców Konstantynopola.