Papież zaprasza do podjęcia razem biegu przez życie.
Jeśli ktoś za kilkaset lat, na egzaminie z historii Kościoła zostanie zapytany o XX w., to obok Soboru Watykańskiego II, wymieni jeszcze dwie postacie: św. Jana Pawła II i św. Matkę Teresa. Takie świadectwo o znaczeniu polskiego Papieża daje dziś na swym blogu kard. Dominik Duka, prymas Czech.
Mimo trwającej pandemii agendy ONZ agresywnie propagują aborcję i dają instrukcje, jak obejść obowiązujące w wielu krajach przepisy antyaborcyjne. Za kluczowe uznane zostało przez nie wpisanie aborcji do humanitarnego pakietu walki z koronawirusem. Postawiono ją w czasie kryzysu na tym samym poziomie co zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, podstawowej opieki medycznej, schronienia i odpowiednich warunków sanitarnych.
Kustodia Ziemi Świętej liczy na pielgrzymów indywidualnych i rodziny. To one, a nie wielkie zorganizowane pielgrzymki otrzymają jako pierwsze pozwolenie na przyjazd do Izraela. Od ich przyjazdu zależy przetrwanie wspólnot chrześcijańskich w ojczyźnie Jezusa.
Papież Franciszek zaapelował o to, by uchronić działalność misyjną przed "klerykalnymi" pokusami władzy. Podkreślił, że służba na rzecz ubogich nie może być "opcją" dla Kościoła i przestrzegał przed szukaniem wymówek, czemu są oni niekiedy zaniedbywani.
Epidemia koronawirusa przypomniała Kościołowi o jego podstawowym zadaniu, jakim jest głoszenie wiary, słów życia wiecznego, które jako jedyne mogą pomóc światu zmierzyć się z rzeczywistością śmierci. Pisze o tym kard. Robert Sarah na łamach francuskiego dziennika "Le Figaro".
Ta monstrancja będzie w Piekarach "przejazdem". Docelowo zostanie wkomponowana w ołtarz w Medjugorje.
Biuro Katolickiej Komisji Sprawiedliwości i Pokoju w Malindi (CJPC-Malindi), we współpracy z Konferencją Biskupów Katolickich w Kenii (KCCB), oraz ludźmi dobrej woli, przekazało żywność kilkunastu potrzebującym muzułmańskim rodzinom w regionie Mambrui w hrabstwie Kilifi.
Francis S Collins, 70-letni amerykański genetyk i lekarz szukający leku i szczepionki na COVID-19, został tegorocznym laureatem Templetona. Ta jedna z najwyżej dotowanych nagród, w wysokości 1,1 miliona funtów (ponad 5 mln zł), przyznawana jest w uznaniu zasług „za przerzucanie mostów między religią i nauką”.
Nowe badania z użyciem technologii NASA tzw. "imagining technology" pozwoliły na odczytanie hebrajskich liter na fragmentach "Zwojów biblijnych z Morza Martwego", nazywanych także "Rękopisami z Qumran".
- Oświadczenie Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży wynika z mandatu, który abp Wojciech Polak wypełnia w imieniu całego Episkopatu. Działania te zostały ustalone z Przewodniczącym i Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski - wyjaśnił na Twitterze ks. Piotr Studnicki w związku z pytaniami na ten temat pojawiającymi się w sieci.
Mężczyzna, 42-letni mieszkaniec gminy Staszów, podejrzany o kradzież w nocy z 19 na 20 maja witraża i obrazów z terenu kościoła w Kurozwękach został ujęty przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Sprawcy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na początku maja ukazała się w Niemczech nowa biografia „Benedykt XVI - jedno życie” autorstwa Petera Seewalda. Licząca prawie 1200 stron książka jest najbardziej kompleksową pracą na temat życia papieża seniora. Zdaniem autora, biografia jest nowym obrazem „papieża z Bawarii” i „papieża przełomu czasów”.
Przez dwa miesiące codziennie za darmo przygotowywali obiady dla medyków szpitala zakaźnego w Raciborzu. Udało się dzięki ofiarności ludzi, którzy zasilali konto zrzutki.
Pierwsze komunie święte w tym roku będą miały różne formy. Większość odbędzie się w mniejszych grupach, między majem a październikiem. Zależy to od decyzji biskupów i woli rodziców. W niektórych parafiach księża odprawiają mszę św. tylko dla jednego dziecka i jego rodziny.
O św. Eugeniuszu de Mazenod w dniu jego liturgicznego wspomnienia, mówi o. Dominik Ochlak z założonego przez tego świętego Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.