Rowerzyści z Lublińca pokonali 2 tys. km w drodze do Madrytu

Od dwóch tygodni grupa dziewiętnastu młodych zmierza na rowerach na Światowy Dzień Młodzieży do Madrytu. Wyruszyli z Lublińca, za nimi już 2 tys. km. Przejechali m.in. Beskidy, Alpy, Pireneje a obecnie są w Prowansji. Rowerowa wyprawa, przez codzienną Eucharystię, modlitwę oraz pokonywanie własnych ograniczeń ma być swoistymi rekolekcjami na dwóch kółkach. Organizatorem rowerowej pielgrzymki pod nazwą „Tour de Mazenod” jest oblat o. Tomasz Maniura i Stowarzyszenie Młodzieżowe „Niniwa” w Lublińcu.

Rajd rowerowy jest wspaniałą formą dotarcia do młodych ludzi – uważa ks. Maniura. – Codziennie na trasie sprawowana jest Eucharystia. Na tej wyprawie wyraźnie widać, że najlepszą konferencją jest sama jazda, ponieważ młodzi ludzie doświadczają, że życie jest piękne i trudne jednocześnie. To właśnie prostota drobnych gestów napotkanych ludzi umacnia nas w pokonywaniu problemów – dodaje oblat.
Uczestnicy pokonali już 2 z 5 tys. kilometrów, zmierzyli się z najtrudniejszymi górskimi odcinkami trasy. – Przeżyliśmy dni deszczowe, upał oraz bardzo wyczerpujące podjazdy, ale nikt nie odpadł – dodaje ks. Maniura.
Trasa wyprawy wiedzie przez 11 europejskich krajów oraz Maroko. Młodzi ludzie na dłuższy przystanek zatrzymają się w Madrycie, gdzie będą uczestniczyć w 26. Światowym Dniu Młodzieży.
Uczestnicy wyprawy każdego dnia pokonują ok. 160 km. Gdy zakończy się 26. Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie rowerzyści ruszą do Maroka. Rozpoczęty 25 lipca rajd zakończy się 6 września. Codzienne relacje z trasy zamieszczane są na stronie internetowej: www.tourdemazenod.pl
„Tour de Mazenod” to akcja organizowana w związku z obchodami 150. rocznicy śmierci założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - św. Eugeniusza de Mazenoda. Celem trasy rowerowej pielgrzymki jest Maroko. Dwa główne, duchowe przystanki na trasie to Marsylia - miasto św. Eugeniusza oraz Madryt i Światowe Dni Młodzieży 2011.
„Tour de Mazenod” jest 6-tygodniowym rajdem rowerowym 19 młodych ludzi, którzy z całym wyposażeniem jadą z Lublińca do Maroka. Po drodze odwiedzą m.in. sanktuarium Altötting i Marktl am Inn - miejscowość, z której pochodzi Benedykt XVI, La Salette, Marsylię i Aix en Provence - miasta św. Eugeniusza de Mazenoda, Malagę, gdzie wezmą udział w Oblackich Światowych Dniach Młodzieży, Madryt - z 26. Światowymi Dniami Młodzieży. Odwiedzą też Fatimę i Gibraltar.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5