Zastąpią przechodzących na emeryturę.
Ojciec Święty mianował dwóch kardynałów i jednego arcybiskupa członkami Dykasterii ds. Nauki Wiary. Do grona członków dykasterii dołączyli kardynał José Tolentino de Mendonça, prefekt Dykasterii Kultury i Edukacji, oraz kardynał Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
Zastąpią oni kardynałów Marca Ouelleta, emerytowanego prefekta Dykasterii ds. Biskupów, i Seana O'Malleya, przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich i arcybiskupa Bostonu, którzy w czerwcu skończą 80 lat (odpowiednio 8 i 29 czerwca), a zatem zostaną wezwani do opuszczenia wszystkich stanowisk, zgodnie z ustaleniami konstytucji apostolskiej Praedicate Evangelium.
Papież Franciszek dołączył do tego gremium także włoskiego arcybiskupa Bruno Forte z Chieti-Vasto, który na początku jego pontyfikatu był również specjalnym sekretarzem dwóch synodów na temat rodziny w 2014 i 2015 roku.
Dykasteria Nauki Wiary została zreformowana przez papieża Franciszka. Wcześniej Kongregacja składała się z czterech urzędów: dyscyplinarnego, doktrynalnego, małżeńskiego i sekcji czwartej, której zadaniem było śledzenie relacji z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X i stosowania motu proprio Summorum Pontificum. Utraciła ona swoją rację bytu wraz z motu proprio „Traditionis custodes”, które odwołało zezwolenie Benedykta XVI na stosowanie formy nadzwyczajnej („trydynckiej”) rytu rzymskiego.
Obecnie istnieją dwie sekcje: dyscyplinarna i doktrynalna, z dwoma sekretarzami: ks. prał. Josephem Kennedym dla sekcji dyscyplinarnej i ks. prałatem Armando Matteo dla sekcji doktrynalnej.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.