Skutki walki pasywnej

Przez całe lata słyszeliśmy, że obecnie obowiązująca ustawa aborcyjna (czy też antyaborcyjna – zależy z której strony patrzeć), to z trudem wypracowany kompromis i teraz należy troszczyć się o niego jak o malowane jajko.

Mówią to zwolennicy życia dzieci nienarodzonych, boją się bowiem, że jakiekolwiek dalsze działania w obronie mordowanych dzieci spowodują efekt wahadła. W konsekwencji miałoby to doprowadzić do ułatwień w dokonywaniu aborcji. W ten sposób doszło do sakralizacji kompromisu aborcyjnego. Mamy więc teraz przedziwną sytuację, w której ludzie sumienia – nieraz nawet świadomi katolicy – bronią możliwości zabijania dzieci, gdy te są chore, albo gdy ich ojciec jest gwałcicielem. To bowiem oznacza upieranie się przy nienaruszalności obecnego prawa. Od czasu, gdy siły antyaborcyjne rzuciły się podpierać kompromis, ten de facto przestał być kompromisem – stał się prawą ścianą. Wahadło wcale nie wychyla się dziś między pełną liberalizacją aborcji a jej zakazem, lecz między nieskrępowaną możliwością zabijania dzieci, a stanem faktycznym, czyli jej ograniczeniem.

I oto właśnie widzimy, jakie są tego skutki. SLD rusza dziś do akcji, zamierzając przedłożyć w Sejmie projekt ustawy, zezwalającej na przerwanie ciąży do 12. tygodnia na życzenie matki. (więcej tu) Politycy lewicy jakoś nie uznali kompromisu za rzecz, którą razem z „umiarkowanymi” zwolennikami życia należałoby bronić przeciw prolajferskim „fundamentalistom”. Nie – ci ludzie są zdeterminowani, żeby doprowadzić biznes aborcyjny do rozkwitu, jakim cieszy się w „cywilizowanych krajach”. Rusza więc też akcja propagandowa – lewicowi politycy chcą zaprezentować wystawę na temat aborcji. Co prawda trudno sobie wyobrazić, jak można pokazać aborcję tak, żeby ją zareklamować, ale duchowe dzieci minionego systemu nie takie rzeczy potrafią robić.

Rzecz jasna cała gra jest obliczona również (a może głównie) na wybory, ale na tym polega nieszczęście, że lewica akurat tego rodzaju obietnic przedwyborczych chętnie dotrzyma.
Lewicowy polityk Marek Balicki powiedział, że inicjatywa aborcyjna lewicy ma „pokazać hipokryzję polityków, która doprowadza do tego, że kobiety decydują się na nielegalne aborcje lub turystykę aborcyjną”. Z tą hipokryzją to ma chyba sporo racji, ale ona nie z tego się bierze, że politycy zabraniają dokonywania aborcji, lecz z tego, że nie bronią ludzkiego życia tak, jak na to zasługuje, czyli w pełni.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Andrzej
  09.05.2011 23:21
  Grzebanie na swoją modłę w prawie przez wybranych naszymi głosami posłami opisuje tekst zamieszczony dzisiaj w materiale "KRRiT do Radio Maryja: zaniechajcie dyskryminacji" w którym przytaczane są słowa prezesa UPSOŁ J. Kobylańskiego". Ale redaktorzy portalu Wiara chyba zgadzają się ze stanowiskiem KRRiT, bo nie ma tam żadnego komentarza, choć przytoczone wywody wołają o pomstę do nieba. Jeżeli taka będzie solidarnościowa postawa z RM to Wiarę też za chwilę upomną i zamkną. Róbcie tak dalej!
 • Tomasz z Warszawy
  10.05.2011 08:14
  Panie Franciszku - ja i moja Żona dziękujemy za Pana felietony - tak trzymać!!
 • gut
  10.05.2011 13:37
  Piotrp to co napisałeś to zwykła demagogia po prostu to Twoje myślenie jest płytkie dlatego nie rozumiesz treść Redaktora Kucharczaka, Pan Redaktor jak zawsze do głębi analizuję problem w świetle nauczania Jezusa. Ja tego nie muszę mówić milionom ludzi ponieważ to niesie ze sobą chrześcijaństwo i to oznajmił Benedykt XVI w swojej książce "W drodze do Jezusa Chrystusa"
 • gut
  26.05.2011 21:44
  Piotrp Jak ten Twój wpis jest głupi! Czy posądzasz śp abp Józefa Życińskiego o inspirację Radiem Maryja?! Ja teksty Pana Kucharczaka z Radia Er w programie " Szczypta mądrości" , które były czytane przez zakonnicę Małgorzatę Stankiewicz a "Właścicielem" był tego Radia był abp. Życiński. To dzięki niemu znam Autora "Tabliczki Sumienia". Nie musiałem słuchać Radia Maryja!
  Twój wpis po raz drugi okazał się fałszywy i Twoją błędną interpretację rzeczywistości.
  Twój drugi to prostu kit! Dlatego musiałeś się powołać po raz drugi na innych aby "wzmocnić" siłę swojego naciąganego komentarza.

  Proszę NIE rób tego więcej wobec mnie!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9