Głoście Chrystusa migrantom

Ponad stuletnią tradycję wychowawczą Włoskiej Akcji Katolickiej na polu formacji dzieci, młodzieży i dorosłych przypomniał Papież w przesłaniu do jej 14. krajowego zjazdu, obradującego od 6 do 8 maja w Rzymie pod hasłem: „Żyć wiarą, kochać życie. Wysiłek wychowawczy Akcji Katolickiej”.

Benedykt XVI zachęca do współpracy z innymi siłami edukacji zarówno kościelnymi, jak świeckimi. Podkreśla znaczenie formacji do zaangażowania kulturalnego i politycznego. Wskazuje na zadania wierzących wobec wielkich wstrząsów przeżywanych obecnie na świecie, a zwłaszcza w basenie Morza Śródziemnego.

„Liczni mężczyźni, kobiety i młodzież wchodzą w kontakt z naszym światem, który znają tylko powierzchownie, zwodzeni złudnymi obrazami” – zauważa Ojciec Święty, przestrzegając, by nie tracili oni nadziei i godności. „Potrzebują chleba, pracy, wolności, sprawiedliwości, pokoju i uznania ich niezbywalnych praw jako dzieci Bożych. Potrzebują wiary, a my możemy im pomóc, z poszanowaniem ich przekonań religijnych, w spokojnej wymianie i z zachowaniem wolności ukazując im po prostu, szczerze i z zapałem naszą wiarę w Jezusa Chrystusa” – stwierdza Papież. Wskazuje, że Akcja Katolicka może pomóc w realizacji szczególnego powołania Włoch, leżących na śródziemnomorskim skrzyżowaniu kultur, aspiracji i napięć. Wymaga to solidarności i szczodrości. „Italia zawsze niosła ludom bliskim i dalekim bogactwo swej kultury i wiary, sztuki i myśli. Dzisiaj wy, świeccy chrześcijanie, jesteście powołani, by z przekonaniem ofiarować, oprócz braterskiej solidarności, piękno swojej kultury i racje swojej wiary, aby Europa stanęła na wysokości obecnego epokowego wyzwania” – pisze Benedykt XVI do Włoskiej Akcji Katolickiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9