Boliwia: episkopat o powołaniach i misji

Analizie sytuacji społeczno-politycznej oraz misji kontynentalnej w Boliwii poświęcone jest rozpoczęte w Cochabambie spotkanie episkopatu. W ten kontekst wpisuje się m.in. niedawna śmierć katolickiego dziennikarza. 41-letni David Niño de Guzmán był szefem biura watykańskiej agencji misyjnej Fides i zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Mówi uczestniczący w pracach boliwijskiego episkopatu bp Krzysztof Białasik: „W tej chwili jeszcze nie wiadomo, co się stało, ale są podejrzenia, że był zamach na jego osobę – powiedział Radiu Watykańskiemu polski misjonarz. – Jeszcze nie wiemy jednak dokładnie, o co tam chodziło i dlaczego się to wszystko przydarzyło. Będziemy musieli jeszcze czekać na wyniki różnych badań prowadzonych przez policję”.

„W Cochabambie będziemy jako episkopat zajmować się wieloma sprawami – dodał ordynariusz Oruro. – Jest wiele tematów, jeden z nich to misja, którą rozpoczęliśmy przed dwoma laty w Boliwii. To jest misja permanentna, wieczysta, którą realizujemy we wszystkich diecezjach boliwijskich. Będziemy także mówić na temat odnowy parafii, na temat powołań kapłańskich, ewangelizacji, a także sytuacji społeczno-politycznej w Boliwii”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8