Abp Eustracjusz: Propozycja zawarcia pokoju z Rosją to propozycja układania się z mafią

Propozycja zawarcia «pokoju z Rosją» to propozycja podpisania pokoju osobiście z Putinem, gdyż Rosja nie ma obecnie legalnego przedstawicielstwa państwowego, bo wszystkie jej instytucje wchłonęła grupa mafijna z Putinem na czele. Taki pogląd wyraził na swej stronie na Facebooku arcybiskup Eustracjusz (Zoria), rzecznik prasowy Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU).

Według niego wszystkie trzy klasyczne gałęzie władzy: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza uzurpowała sobie ta grupa mafijna, w której władza należy do jednej osoby. "Toteż i parlament, i rząd, i system sądowniczy w Federacji Rosyjskiej są jedynie dekoracjami, które nie reprezentują narodu rosyjskiego, lecz tylko stanowią przykrywkę dla szefa mafii" – stwierdził hierarcha. Dodał, że są one tak samo "legalnie" wybrane czy mianowane, jak ich marionetki na okupowanych obszarach Ukrainy, "czyli wcale".

W tej sytuacji zawieranie "pokoju z Rosją" oznacza propozycję układania się z mafią, z terrorystami – stwierdził arcybiskup czernihowski i nieżyński. Zwrócił uwagę, że "żaden normalny kraj nie zawiera pokoju między państwem a mafią ani terrorystami, bo z nimi trzeba tylko walczyć". Jego zdaniem "z Rosją pokój jest możliwy dopiero wtedy, gdy ona sama będzie miała legalne, a nie mafijne przedstawicielstwo, zanim to jednak nastąpi, realistyczne jest tylko powstrzymywanie jej na drodze wojskowej".

Aktualizujemy na bieżąco: Nasza relacja z wojny na Ukrainie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| UKRAINA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7