Abp Szewczuk: okupant inwestuje w śmierć

Kolejny dzień trwa intensywny ostrzał ukraińskich miast. Tej nocy najbardziej ucierpiał Charków, Mikołajów i Nikopol, na który spadło ponad 60 rakiet, rujnując ten przemysłowy region Ukrainy.

„Jednej doby Rosja wystrzeliła w naszą ojczyznę pociski warte ponad 100 mln dolarów. Zamiast przeznaczyć te środki na rozwój swojego kraju, okupant woli inwestować w śmierć” – powiedział w swoim codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk.

Kontynuując rozważania na temat medytacji Słowa Bożego, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików podkreślił, że najważniejsze w tym sposobie modlitwy, jest słuchanie Boga, który przemawia do nas z kart Biblii. „Chodzi o odkrycie tego, co Bóg mówi bezpośrednio do mnie, poprzez przyglądanie się temu, co mnie porusza i dotyka. Warto podzielić się swoją refleksją ze wspólnotą, aby nie wpaść w błędy” – podkreślił abp Szewczuk.

Następnie zapewnił o swojej modlitwie wszystkich ukraińskich żołnierzy i członków oddziałów obrony terytorialnej, którzy ofiarnie walczą z wrogiem, przelewając krew za ojczyznę.

„Waszą śmiałością, odwagą i mądrością w walce z krwawym napastnikiem zadziwiliście świat. Dzięki wam spełniają się słowa Izajasza skierowane do niesprawiedliwych najeźdźców: «Opracujcie plan, a będzie udaremniony, wydajcie rozkaz, a nie nabierze mocy, albowiem z nami Bóg» (Iz, 8, 10). Wy, swoją ofiarą, niszczycie zamiary naszych oprawców i wszystkich tych, którzy ich wspierają lub usprawiedliwiają. Pamiętamy o was w modlitwie – zapewnił abp Szewczuk. – Wiedzcie, że nad głową ukraińskiego księdza, który sprawuje Eucharystię w waszej intencji, nigdy nie zachodzi słońce. Nasi kapłani modlą się za was w Australii, w krajach Dalekiego Wschodu, w całej Europie, a nawet w Rosji. O swojej pamięci w modlitwie informują mnie księża z Argentyny, Brazylii, obu Ameryk i Kanady. Na całym świecie zanosimy modlitwy, aby Ukraina zwyciężyła w tej sprawiedliwej wojnie obronnej. Boże, błogosław Ukrainę i nasze wojsko, błogosław wszystkich, którzy solidarnie się z nami modlą, podtrzymując Ukrainę w jej słusznej obronie. Daj Ukrainie i światu Twój sprawiedliwy Boży pokój.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10