Papież: dostrzegajcie najsłabszych, żyjcie miłosierdziem

Franciszek spotkał się z uczestnikami trwającej w Rzymie Młodzieżowej Konferencji Misyjnej, zorganizowanej przez włoski episkopat.

Wydarzenie jest dla młodych ludzi okazją do spotkania i dyskusji na najbardziej istotne problemy współczesności z perspektywy chrześcijańskiej. Główne tematy to: ochrona środowiska, zagrożenie wojnami, postpandemiczne nierówności oraz problemy rodzące się ze spotkania różnych kultur i religii.

W przemówieniu do uczestników spotkania Papież Franciszek podkreślił, że jest to nie tylko konferencja poruszająca palące tematy ludzkości, ale i droga formacyjna, zapraszająca do odnowienia zaangażowania w powszechną misję Kościoła. Nawiązując do wskrzeszenia syna wdowy z Nain, Ojciec Święty zaznaczył, że tylko Jezus daje nam życie, uwalnia od śmierci egoizmu, lenistwa i powierzchowności. „Te paraliże są wszędzie. To one nas blokują i sprawiają, że żyjemy wiarą muzealną, która jest martwa, a nie wiarą żywą i silną, przemieniającą nasze życie” – powiedział Papież.

Zaznaczył, że nasza misja rozpocznie się, gdy poważnie potraktujemy wezwanie Pana skierowane do syna wdowy z Nain: «wstań!». „Należy żyć miłosierdziem. Potrzebujemy ludzi, zwłaszcza młodych, którzy dostrzegają potrzeby najsłabszych, mają wielkie serca, które czynią ich zdolnymi do całkowitego poświęcenia się. Każdy z was jest powołany do wykorzystania swoich możliwości, umiejętności i inteligencji w służbie człowiekowi, także poprzez organizowanie akcji charytatywnych i dużych projektów. Troszczcie się o swoich braci i siostry. Służcie i pomagajcie bez egoizmu” – zachęcał Ojciec Święty.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6