„Dom, który stawia na nogi” – inicjatywa Fundacji Rodzin Polskich

"Ma być alternatywą dla tego świata, dla tego wszystkiego złego co się dzieje wokół".

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II ze Świętochłowic na Górnym Śląsku pragnie stworzyć wyjątkowe pełne miłości, dobroci i bezpieczeństwa miejsce – „Dom, który stawia na nogi”, którego oficjalna nazwa będzie brzmiała Polskie Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorie. W Domu znajdą się m.in. mieszkania dla kobiet w ciąży, których rodziny nie akceptują ich stanu błogosławionego; mieszkania dla matek z dziećmi, uciekających przed przemocą domową; mieszkania treningowe, przygotowujące młodzież wychodzącą z domów dziecka do samodzielnego wejścia w dorosłość.

– Kiedy ludzie odchodzą od wartości, które kształtowały nasz świat, to dzieje się coraz gorzej. W rodzinach, tam gdzie powinno być cudownie i bezpiecznie nie zawsze tak jest, a wręcz powiem, że coraz częściej nie jest. Dlatego „Dom, który stawia na nogi” ma być alternatywą dla tego świata, dla tego wszystkiego złego co się dzieje wokół” – mówi Eugeniusz Fick, prezes Fundacji Rodzin Polskich.

W „Domu, który stawia na nogi” znajdą się: mieszkania dla kobiet w ciąży, których rodziny nie akceptują ich stanu błogosławionego (nakłaniając ich wręcz do aborcji), mieszkania dla matek z dziećmi, uciekających przed przemocą domową; mieszkania chronione treningowe, przygotowujące młodzież wychodzącą z domów dziecka do samodzielnego wejścia w dorosłość; mieszkania opieki wytchnieniowej, w których osobom niesamodzielnym zapewnione będzie bezpłatne wsparcie, odciążając w ten sposób ich opiekunów. Będzie tam także miejsce na świetlicę środowiskową, warsztaty terapii zajęciowej, pracownię nauki zawodu stolarza, sklep z przedmiotami wytwarzanymi ręcznie w pracowniach artystycznych prowadzonych przez fundację.

Zaplanowano także otwarcie kawiarni, w której będą pracować osoby z niepełnosprawnościami, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną, oraz tzw. Zielony dach z miniaturowym ogrodem, będący miejscem wypoczynku dla wszystkich mieszkańców, gdzie zostanie postawiona figura Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorje.

Fundacja planuje wykupić i wyremontować starą, zdewastowaną kamienicę znajdująca się tuż za budynkiem jej siedziby przy ul. Rzecznej 5 w centrum Świętochłowic. Całość inwestycji to 3,5 mln zł. Kamienica została wystawiona na sprzedaż za kwotę 379 500 zł. Kwota ta musi znaleźć się na koncie Urzędu Miasta Świętochłowice do 30 listopada br. Dzięki zbiórce zorganizowanej poprzez własną stronę internetową udało się zebrać 179 500 zł. Pozostałą kwotę fundacja zamierza zebrać za pomocą zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Zebrane pieniądze zostaną także przeznaczone na wkład własny niezbędny do tego, aby ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie do remontu. Są już firmy, które zadeklarowały nieodpłatne wykonanie niektórych prac remontowych oraz takie, które chcą przekazać w formie darowizny materiały budowlane. Poparcie dla inicjatywy wyraziła Fundacja Habitat for Humanity Poland.

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II Dom który stawia na nogi
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8