Abdel Salam poruszony tym, ile Papież robi dla braterstwa

W Watykanie gościł Abdel Salam, sekretarz generalny Wysokiego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa, który zajmuje się wprowadzaniem w życie deklaracji z Abu Zabi.

Podczas spotkania z Franciszkiem zdał mu relację z dotychczasowej działalności komitetu oraz zaprezentował inicjatywy na przyszłość. Przedstawił też Papieżowi swoją książkę, w której dokumentuje drogę chrześcijańsko-islamskiego braterstwa.

Dzieląc się wrażeniami z audiencji u Franciszka, Abdel Salam zwrócił uwagę na znaczenie papieskiej wizyty w Iraku, która stanowi jego zdaniem kolejny istotny etap w budowaniu światowego braterstwa.

„Papieska wizyta w Iraku była inspirującym wydarzeniem. Irak bardzo potrzebował tej wizyty, aby promować ludzkie braterstwo. Każdy, kto chce iść drogą braterstwa powinien wyciągnąć wnioski z tej podróży i uczyć się od Papieża. Musiał on stawić czołowa wielu wyzwaniom: pandemii Covid-19, problemom zdrowotnym, wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, cierpieniom, których wszyscy doświadczyli w tym kraju podczas wielu lat wojny i konfliktów. A jednak pomimo wszystko ten wielki człowiek postanowił odbyć tę podróż, aby przekazać tam swoje przesłanie: jestem z wami, by okazać wam solidarność, by pomóc wam we wzajemnym pojednaniu, abyście mogli żyć w jedności i uleczyć wszelkie rany z przeszłości. Znaczącym krokiem na drodze do braterstwa było też spotkanie Papieża z ajatollahem Al-Sistanim – powiedział Radiu Watykańskiemu Abdel Salam. - Jako sekretarz generalny Wysokiego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa z bliska śledziłem tę podróż i czułem się głęboko wzruszony, widząc tego wielkiego człowieka, który pomimo swego wieku stawia czoła wszystkim tym wyzwaniom i podejmuje tę podróż, krok za krokiem, pomimo wszystkich problemów i trudności.“

Vatican News - English Abdel Salam chronicles journey of two human fraternity champions
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11