Polonia modli się za dzieci i młodzież

„Módl się nie tylko za swoje dzieci, ale otocz opieką modlitewną młodych ludzi, którzy tego bardzo potrzebują”.

Kończy się 10-dniowy szturm modlitewny Polonii w intencji dzieci i młodzieży. Inicjatywa archidiecezji Chicago objęła przede wszystkim parafie w Stanach Zjednoczonych. Do modlitwy włączyła się m.in. Polonia w Anglii oraz w Kanadzie. Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy to ostatnia szansa aby wziąć w tej akcji udział.

27 września można jeszcze włączyć się w to dzieło wspólnej, transgranicznej modlitwy za najmłodsze pokolenia Polaków, żyjących i urodzonych poza ojczyzną. Organizatorzy akcji opisali ją w ten sposób: „Jak często młodzież jest pozostawiona sama sobie ze swoimi problemami, bo dorośli myślą: takie problemy to nie problemy! A młodzi nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Nie mają wsparcia. I to właśnie oni potrzebują naszej modlitwy. Dlatego módl się nie tylko za swoje dzieci, ale otocz opieką modlitewną młodych ludzi, którzy tego bardzo potrzebują”.

Członkowie wspólnot parafialnych proszą o wstawiennictwo św. Stanisława Kostkę: „Święty Stanisławie Kostko, patronie młodzieży, proszę Cię - otaczaj swą opieką ludzi młodych, wspieraj ich w trudnych chwilach, aby nie pogubili się na drogach współczesnego świata. Bądź z nimi, kiedy przeżywają swoje niepokoje, pustki i zwątpienia. Rozbudź w nich pragnienie poznawania Boga i Jego miłosiernej miłości do każdego człowieka, aby chętnie powierzali Mu swoją codzienność. Niechaj ich serca i umysły zachwycą się Bogiem już dzisiaj, i jutro, i na wieczność. Amen”

Wraz z krótkim, osobistym przesłaniem nagrywają modlitwę na telefonie, wysyłając filmik do organizatorów akcji – archidiecezję polonijną w Chicago. W dalszej kolejności nagranie publikowane jest na fanpage’u akcji.

Zaproszenie do wspólnej modlitwy przyjął biskup Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7