Wakacje to czas odpoczynku. Ale nie od Pana Boga!

Już po raz drugi grupa dzieci i młodzieży z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu wyjechała razem na wakacje. Tegoroczny kierunek? Beskidy!

Członkowie Służby Liturgicznej, dzieci śpiewające w scholi oraz parafianie udali się 29 czerwca do Zawoi pod Babią Górą, najdłuższej i największej wsi w Polsce. Razem 45 osób i 5 opiekunów.

- Ideą tego wyjazdu jest przede wszystkim integracja członków wspólnoty parafialnej, a odbywa się to poprzez formułę "Wakacje z Bogiem". Będziemy mieli dużo czasu na odpoczynek czy rekreacje, ale także na to, aby lepiej poznać siebie, odkrywać Boga w pięknie przyrody. W planie jest przewidziana codzienna Msza Święta. Każdy dzień rozpoczniemy od modlitwy i gimnastyki, a zakończymy wspólnym wieczorkiem integracyjnym, Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwem. W tym roku tematem przewodnim wyjazdu będzie przypowieść o dobrym Samarytaninie - mówi ks. Adam Błaszczyk, wikariusz z parafii pw. św. Trójcy we Wrocławiu.

Jego zdaniem takie wyjazdu otwierają dzieci i młodzież na duszpasterza. Są to swego rodzaju rekolekcje, które ukazują piękno powołania człowieka do świętości, realizowanej tu i teraz wśród osób które stają na naszej drodze życia.

- Teoretycznie każdy wyjazd wakacyjny w gronie rówieśników może być ciekawy i wartościowy. Moje doświadczenie z dzieciństwa jest jednak takie, że to wakacje organizowane przez parafię pozostawiły we mnie najlepsze wspomnienia. Dzisiaj, będąc mamą, widzę dodatkowo wielką potrzebę pokazywania dzieciom, że w Kościele jest dla nich miejsce, że Kościół to przede wszystkim wspólnota, w której jest przestrzeń zarówno na skupienie i modlitwę jak i na radość, kreatywność, poznawanie świata i tworzenie dobrych relacji z innymi - mówi Joanna Skutnik, parafianka i opiekunka na wyjeździe.

Wspominając poprzedni wyjazd przyznaje, że dzieci chętnie uczestniczyły we Mszy świętej, a miejscowi parafianie cieszyli się z pięknego śpiewu i wzmocnionej służby liturgicznej przy ołtarzu. Oprócz porcji świetnej zabawy i czasu na twórczość własną organizatorzy zwracają uczestnikom uwagę na potrzeby innych, na to, że pomagając sobie wzajemnie tworzymy wspólnotę. Stąd motyw przewodni, czyli przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

- Jako wychowawca kolonii a zarazem rodzic uważam, że Kościół jest i powinien być siłą integrującą społeczność lokalną. Kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży to świetny pomysł, który stwarza możliwość wspólnej modlitwy, katechezy i poznania odpowiednich wzorców życia, których coraz częściej brakuje - oświadcza Agnieszka Syrnyk.

- Tam uczymy się człowieczeństwa, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu - wzorców tak potrzebnych dzisiejszej młodzieży i dzieciom. Trzeba jasno powiedzieć, że czas wakacji to piękny okres na ewangelizowanie. Bycie sobą, bycie w grupie osób, które też kochają Pana Boga, potrafi naładować akumulatory duchowe na cały rok czy to nauki, czy pracy - stwierdza kapłan.

Jak dodaje, czas wspólnego wyjazdu otwiera duszpasterza na potrzeby i pragnienia młodych ludzi. Rodzi się z tego w przyszłości wiele pięknych dzieł modlitewnych czy ewangelizacyjnych.

Na uczestników "Wakacji z Bogiem" czeka wiele atrakcji jak np. zabawa w Energylandii, malowanie na szkle, spotkanie z gawędziarzami czy bacą w prawdziwej góralskiej bacówce, wejście na Babią Górę, zwiedzanie Izby Pamięci Jana Pawła II i sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wakacje to czas odpoczynku. Ale nie od Pana Boga! Wakacje to czas odpoczynku. Ale nie od Pana Boga!

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11