Misja Kościoła współcześnie

Abp Paul Hinder zainaugurował spotkanie wikariatu apostolskiego Arabii Południowej w Abu Zabi. Odbywa się ono pod hasłem „Misja Kościoła współcześnie”. „Wobec konfliktów na Bliskim Wschodzie bądźmy wiarygodnymi świadkami braterstwa i wzajemnego zaufania” – zaapelował hierarcha. Poprosił też wszystkich chrześcijan zamieszkujących te rejony o zachowanie „zdemilitaryzowanego serca”.

Wikariusz apostolski Arabii Południowej przypomniał, że zadaniem każdego chrześcijanina jest życie otwartością na ludzi innych kultur i wyznań. „Dzielcie się darem pokoju z innymi, taki przykład zostawił nam Jezus” – poprosił hierarcha. W tej perspektywie uznał za wyjątkowo istotne zadanie angażowania świeckich we współodpowiedzialność za Kościół, na podstawie kapłaństwa powszechnego. „Nie mogą oni być jedynie uczestnikami Mszy i odpowiedzialnymi za działalność charytatywną” – zaznaczył abp Hinder.

W dorocznym spotkaniu uczestniczą kapłani, zakonnicy, kierownicy biur duszpasterskich, a także osoby świeckie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu, odpowiedzialne m.in. za rodzinę, komunikację, administrację finansową i edukację. Nie przybyli delegaci z Jemenu, ze względu na trwający konflikt, który dotknął tamtejszą wspólnotę chrześcijańską. Prace nie skończą się na spotkaniu w Abu Zabi, ale będą kontynuowane w poszczególnych parafiach wikariatu w nadchodzących miesiącach.

Wikariat Apostolski Arabii Południowej obejmuje Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Jemen, o łącznej powierzchni prawie miliona km. kwadratowych. Zgodnie z oficjalnymi statystykami, na prawie 43 miliony ludzi, mieszka tam niecały milion katolików. Zjednoczone Emiraty Arabskie były pierwszym krajem Zatoki Perskiej, który przyjął Papieża. Ponad 120 tys. wiernych wzięło udział w Mszy, której przewodniczył Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8