Nie będziemy kupować i ubierać choinek

Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na pomoc szpitalom i ubogim - mówi kard. Sako. Informuje też o odwołaniu tegorocznej pasterki w Bagdadzie.

Musieliśmy w Bagdadzie zrezygnować z odprawiania Mszy w noc bożonarodzeniową – poinformował ze smutkiem chaldejski patriarcha Babilonii. Ludzie nie czują sie bezpiecznie, boją się, wszędzie panuje ogromny chaos.

Kard. Luis Raphaël Sako podkreślił, że pomimo ogromnych represji ze strony sił porządkowych ludzie nie rezygnują z manifestacji.

Ludzie domagają się zmian
"Panuje totalny chaos, dzieją się absurdalne rzeczy. Ludzie protestujący na placach domagają godnego życia: pracy, lepszej opieki socjalnej, wolności. Natomiast klasa polityczna dba tylko o własne interesy i nie robi nic, aby polepszyć sytuację – podkreslił kard. Luis Sako. - Manifestanci chcą czystej, nieskorumpowanej polityki, która służy krajowi i jest przeciwna nowej, panującej kulturze wyznaniowej, która nie uznaje, że wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju. Tak więc ten, kto protestuje domaga się zmian".

Iracki hierarcha opowiedział także o przygotowaniach do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Świętujemy bez choinek, zaoszczędzone pieniądze dajemy ubogim
"Msze będziemy odprawiać w ciągu dnia i będziemy się modlić o pokój i porządek w kraju. Natomiast manifestanci proszą nas, abyśmy przyszli do nich i modlili się z nimi – powiedział chaldejski patriarcha Babilonii. - Postanowiliśmy, że w tym roku nie będziemy kupować i ubierać choinek, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na pomoc szpitalom i ubogim. Uderzył nas gest solidarności ze strony manifestantów. W otrzymanym od nich liście dziękują za wsparcie".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9