Rzecznik KEP: W niedzielę rozpoczyna się adwent i akcja #Roraty

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się adwentu, czyli czas radosnego oczekiwania Bożego Narodzenie. W mediach społecznościowych prowadzona będzie akcja #Roraty. Ma zachęcać do duchowego przeżywania tego czasu - podkreślił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej PAP rzecznik dodał, że akcja #Roraty polega na publikacji w mediach społecznościowych zdjęć, materiałów wideo i krótkich relacji z mszy św. roratnich odprawianych w adwencie w kościołach i w kaplicach w całej Polsce.

"Nie chodzi o to, żeby zamieszczać takie materiały tylko po to, żeby coś pokazać. Celem nadrzędnym jest zachęta do uczestnictwa w mszach św. i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Media społecznościowe to umożliwiają. Za pomocą prostych środków możemy dotrzeć do milionów osób z przesłaniem płynącym z Ewangelii i dzielić się radością naszej wiary. Dlatego zachęcam do aktywnego uczestnictwa w akcji #Roraty" - powiedział rzecznik.

Przypomniał też, że msza św. roratnia poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie, a jej nazwa pochodzi od łacińskiego sformułowania "Rorate caeli desuper" (spuśćcie rosę niebiosa). Stanowi to nawiązanie do czekania na przyjście Zbawiciela, którym jest Jezus Chrystus. W adwencie przy ołtarzach w kościołach zapalane są kolejno cztery świece symbolizujące cztery niedziele tego okresu.

"Księża biskupi zapraszają do duchowego przeżycia adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Podkreślają, że pomoże w tym m.in. uczestnictwo w roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź. Ważne, żeby w tym czasie pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. To jest istotą Bożego Narodzenia" - wskazał ks. Rytel-Andrianik. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11