Dokument o braterstwie potrzebuje konkretów

„Dokument o braterstwie dla światowego pokoju i współistnienia zaprasza do intensywniejszej pracy, aby pojedynczy ludzie oraz różne wspólnoty przyswoiły sobie jego treść w przestrzeni rodziny, społeczeństwa, w miejscach pracy, aby nieść tam jego ducha, którego świat tak bardzo potrzebuje” - taką opinię wyraził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, bp Miguel Angel Ayuso Guixot, który wziął udział w zakończonym wczoraj w Madrycie spotkaniu pod hasłem: „Pokój bez granic”.

Wydarzenie to zorganizowała Wspólnota św. Idziego wraz ze stołeczną archidiecezją. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha wskazał na potrzebę poznania i zrozumienia fundamentów dokumentu podpisanego w lutym tego roku przez Papieża Franciszka i wielkiego imama Al-Ahzar.

Ayuso Guixot – dokument powinien przekraczać granice
"Jak mówiłem już wiele razy, bardzo ważne jest, aby dokument ten przekraczał granice. Właśnie temat tego spotkania w Madrycie brzmiał: «Pokój bez granic». Nie powinno stawiać się granic, trzeba natomiast znaleźć drogi oraz sposoby aby to, co wydarzyło się historycznie w Abu Zabi było elementem, który pomoże każdej wspólnocie znaleźć szczegółowe rozwiązania ulepszające nasze społeczeństwo. Należy ofiarować oraz nieść ten balsam, który nie jest niczym innym, jak wnoszeniem więcej człowieczeństwa, braterstwa, pokoju oraz doskonaleniem współistnienia".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9