O. Firas: Papież ciągle upomina się o Syrię

Wśród światowych liderów to Papież Franciszek jest tym, który najbardziej przejmuje się dramatem narodu syryjskiego i całego Bliskiego Wschodu. Kolejną, na pewno nie ostatnią, inicjatywą podjętą przez niego w tej sprawie był wczorajszy list do prezydenta Baszszara al-Asada.

Nie milkną komentarze i wyrazy wdzięczności za ten konkretny gest upomnienia się o prawa tego udręczonego narodu.

Syryjski franciszkanin, pracujący w Aleppo w wywiadzie dla Radia Watykańskiego podkreślił wagę tego listu, który jest nie tylko wyrazem pamięci, ale także wejściem w bezpośredni dialog. Mówi o. Firas Lutfi:

“Od momentu, jak się o tym dowiedziałem, bardzo się ucieszyłem. Papież nie tylko wielokrotnie wyrażał swoją solidarność i bliskość z narodem syryjskim, nazywając go «swoim ukochanym narodem», ale tym razem zechciał wejść w bezpośredni dialog, podobnie jak zrobił to św. Franciszek z Asyżu spotykając się 800 lat temu w Egipcie z sułtanem Malikiem al-Kamilem – podkreślił o. Firas. - Bardzo mi się więc spodobała ta decyzja Papieża, pasterza, który jest blisko nas i nawiązuje bezpośredni kontakt z prezydentem al-Asadem.”

O. Firas Lutfi opowiedział także o reakcji prezydenta al-Asada na list otrzymany od Papieża:

“Prezydent al-Asad docenił ten fakt i wyraził wdzięczność Papieżowi za jego bliskość i solidarność z narodem syryjskim, czego dowody dawał wiele razy i na wiele sposobów w czasie tej okrutnej wojny. Dodał jednak, że ceni sobie bardzo także i to, że Papież mówi o krajach, które finansują terrorystów, wysyłając im setki tysięcy dolarów, aby mogli toczyć wojnę w Syrii oraz wspierają ich logistycznie, wyposażając ich w broń. Franciszek bowiem wiele razy potępiał handel bronią. Dlatego byłoby dobrze zwrócić się i do tych krajów, które ciągle chcą destabilizować sytuację w Syrii i wezwać je do zaprzestania takich działań, by nie sprzedawali broni, nie przysyłali dżihadystów, którzy niszczą nasze społeczeństwo.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7