Białostocka parafia dziękowała sprawcom przemocy?! Jest odpowiedź na zarzuty

Księża z białostockiej parafii św. Jadwigi odpowiedzieli na sugestie, że w ogłoszeniach parafialnych dziękowali sprawcom przemocy skierowanej przeciw uczestnikom sobotniego Marszu Równości. Opublikowali grafikę przedstawiającą ogłoszenia parafialne z trzech kolejnych niedziel, uznając, że mówią one same za siebie. Wskazują, o co prosili i za co dziękowali.

Kliknij w zdjęcie powyżej, by powiększyć i przeczytać treść.

 - W odpowiedzi na wiele błędnych komentarzy odnośnie do pkt. 9 ogłoszeń małe wyjaśnienie: Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miejsce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku". Jako kapłani z naszej parafii w pełni solidaryzujemy się z oświadczeniem Ks. Arcybiskupa ws. wydarzeń z 20 lipca 2019 r. - napisali duchowni z parafii św. Jadwigi.

Opublikowali jeszcze jedną grafikę, dodając, że przedstawia ona to, za co dziękowali wiernym:

Białostocka parafia dziękowała sprawcom przemocy?! Jest odpowiedź na zarzuty  
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • pawell
  23.07.2019 12:44
  Powtórzę to co napisałem w komentarzu pod innym artykułem: "Niestety prowokacja się udała. PO ze swoim prezydentem Białegostoku zastawili sprytną pułapkę, m.in. dopuszczając (a może i po cichu inspirując) do kibicowskiego zgromadzenia. Środowiska katolickie w Białymstoku również się cieszyły na kontrmanifestację. Jedynym skutecznym sposobem byłoby kompletne zignorowanie marszu. Ciekawe czy TVN pokazałby 300 osobowy marsz w kordonie 700 policjantów idący wyludnionymi ulicami. Można było w tym czasie zorganizowań w kościołach modlitwy. " Niestety białostocki Kościół dał się wmanewrować w tę prowokację.
 • kim
  24.07.2019 09:56
  @PAWELL: piszesz "PO ze swoim prezydentem Białegostoku zastawili sprytną pułapkę, m.in. dopuszczając (a może i po cichu inspirując) do kibicowskiego zgromadzenia." - Powiem szczerze: niepojęte. Dlaczego posługujesz się takimi podłymi insynuacjami? Dlaczego łamiesz - tutaj, na katolickim portalu, 8-me przykazanie i dajesz fałszywe świadectwo? Co oznacza "po cichu inspirując"? Namawiali do bicia, kopania, plucia, obrzucania kamieniami? Każdy człowiek ma prawo iść ulicą, ludzie mają prawo się gromadzić, żeby manifestować - także kibice. Natomiast nikt nie ma prawa do przemocy. Człowieku, ogarnij się! Niedużo brakuje, żebyś ofiary zaczął oskarżać za to, że wyszły z domu!
 • kim
  24.07.2019 14:40
  @PAWELL: jeśli tak, to przepraszam. Ale Twój wpis był mało precyzyjny we fragmencie mówiącym o "cichej inspiracji" - bo jednak rozróżniłeś miedzy "dopuszczeniem" (do zgromadzenia) a "cichą inspiracją" (do czego zatem?). Pozdrawiam.
 • velario-new
  24.07.2019 15:47
  Jeżeli ogłoszenia były przeznaczone do odczytania w niedzielę to po sobotnich wydarzeniach można było dodać choć jedno zdanie potępiające przemoc, która się wówczas pojawiła. Ponieważ pozostawiono je jednak z niezmienioną treścią, a więc również ze sformułowaniem "w jakikolwiek sposób", to wrażenie, że księża z tej parafii stoją po stronie kiboli i bandytów, było uzasadnione.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7