Niedziela Palmowa w Japonii

Kościół w Japonii nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru. Przekłada się to na ubogacenie tradycji lokalnych wspólnot, także tych związanych z Niedzielą Palmową.

Główne wyspy Japonii leżą na obszarze ponad 2 tys. kilometrów z północy na południe, a klimat w większości miejsc, szczególnie nad Pacyfikiem, przypomina klimat śródziemnomorski. Palma jest więc rośliną, która rośnie w większości regionów Japonii. W trzech kościołach w przemysłowym mieście Hamamatsu dominują wierni z Ameryki Płd., Filipin i Wietnamu. Wielu z nich nie mówi płynnie po japońsku. Msze celebrowane są wiec po japońsku, ale czytania i niektóre modlitwy odmawiane są w różnych językach.

Wierni, którzy przychodzą do kościoła w Niedzielę Palmową biorą do ręki kawałek gałązki palmowej. W kościele Niepokalanej Matki Bożej w Hamamatsu, wierni z gałązkami prawdziwej palmy wyszli przed Mszą przed kościół, gdzie ksiądz po krótkiej modlitwie poświecił palmy. W kościołach w Hamamatsu dominują wierni z Peru, Brazylii, Wietnamu i Filipin. W trzech kościołach posługuje dwóch księży. Czytania oraz wyznanie miary i Modlitwa Pańska zostały odczytane po japońsku, hiszpańsku i wietnamsku.

Kościół w Japonii nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru, w którym dominują katolicy z Ameryki Łacińskiej oraz innych krajów azjatyckich. Wśród wiernych japońskich dużą grupę stanowią osoby, które w wieku dojrzałym nawróciły się na wiarę katolicką. Jedna z parafianek w Hamamatsu powiedziała, że wychowała się w domu buddyjskim i jeszcze kilkanaście lat temu nie wiedziała jaka jest różnica między katolicyzmem a protestantyzmem. Przyjęła chrzest 9 lat temu, bo zainteresowała się tym, co mówiły jej dzieci, które chodziły do katolickiego przedszkola. „Zupełnie nie rozumiałam o czym mówią dzieci, kiedy opowiadały o tym czego uczyły się w przedszkolu. Chciałam się dowiedzieć i zapisałam się na kurs Biblii w kościele” - powiedziała Yuki Hashimoto, która działa obecnie w radzie parafialnej jednego z kościołów w Hamamatsu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8