Gorszące miłosierdzie

Co nas gorszy w miłosierdziu Boga? Jaki jest Bóg i jacy my być powinniśmy?

Miłosierdzie Boga. To jemu poświęcona jest niewielka książka Enzo Bianchiego, wydana nakładem wydawnictwa WAM. Tytuł "Skandaliczna miłość Boga" dobrze oddaje treść książki, która mówi o rzeczywistości dla nas często niezrozumiałej, odrzucanej, łagodzonej... Ostatecznie gorszącej.

Bóg jest miłosierny. Takim Bogiem gorszą się - pisze Bianchi - przede wszystkim ludzie porządni i religijni. To zgorszenie opisano na kartach Ewangelii, od tego zgorszenia nie był wolny Kościół pierwszych wieków... i nie jest wolny nadal.

Co nas gorszy w miłosierdziu Boga?
Jaki jest Bóg i jacy my być powinniśmy?

Książka jest właściwie komentarzem do Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Autor nie prowadzi rozważań teoretycznych. Nieustannie powraca do słowa. Pokazuje Boga - i pokazuje nam nas samych, w naszej nędzy. Ale "ten, kto osiągnął świadomość własnych grzechów [...] jest większy od tego, kto powstaje z martwych." - przypomina słowa Izaaka z Niniwy.

Bóg jest miłosierdziem. To nasza radość, nasz ratunek.
Tylko czy zechcemy się na to naprawdę zgodzić?

Enzo Bianchi: Skandaliczna miłość Boga. Wydawnictwo WAM.

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Napisz w kilku słowach, czym jest wspólnota monastyczna z Bose. Kiedy powstała (podaj datę)?

Odpowiedź: Wspólnota monastyczna, do której należą członkowie różnych Kościołów chrześcijańskich, kobiety i mężczyźni. Powstała 8 grudnia 1965 roku. Oczywiście można podać wiele więcej informacji, ale te kilka wystarczało. 

Książki wędrują do:

 • Pani Małgorzaty z Augustowa
 • Pani Wiesławy z Suwałk
 • Pani Marty z Krakowa

Gratulujemy! Z laureatkami skontaktujemy się mailowo, a nagrody wyślemy pocztą.
 

Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9