Jerozolima: wizyta przedstawicieli światowych episkopatów

To wyraz solidarności z chrześcijanami Ziemi Świętej.

W Ziemi Świętej dobiega końca tygodniowa wizyta przedstawicieli episkopatów Europy, Ameryki Północnej i Afryki Południowej. Celem tej corocznej pielgrzymki jest lepsze poznanie problemów Kościoła na Bliskim Wschodzie, pomoc mniejszości chrześcijańskiej i modlitwa w intencji pokoju.

Przybyliśmy – powiedział bp Declan Lang z Anglii – aby wyrazić naszą solidarność ze wspólnotami chrześcijańskimi w Ziemi Świętej. Tutejszy Kościół jest bardzo ważną cząstką naszej rodziny i daje bogaty wkład w społeczeństwo, zarówno w Izraelu, jak i w Palestynie. Program tegorocznej wizyty obejmuje spotkania w katolickich szkołach i szpitalach, a przede wszystkim liczne rozmowy z lokalnymi chrześcijanami oraz politykami. 

Warto zauważyć, że w planie tegorocznej wizyty przeznaczono także czas na dialog międzyreligijny. W Hajfie hierarchowie spotkali się z przedstawicielami wspólnoty żydowskiej, muzułmańskiej, druzyjskiej oraz bahaickiej. Według uczestniczącego w spotkaniu muzułmańskiego przywódcy Rashada Abo Alighaa – „wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i dlatego musimy wspólnie pracować na rzecz przebaczenia i pokoju na całym świecie”.

Braterskie odwiedziny przedstawicieli episkopatów Europy, Ameryki Północnej i Afryki Południowej trwają nieprzerwanie od 1998 r. i odbywają się zawsze na początku roku. Ich pierwszorzędnym celem jest wsparcie Kościoła Ziemi Świętej zarówno poprzez modlitwę, jak i wspólne pielgrzymowanie po ziemskiej ojczyźnie Jezusa i spotkanie z lokalnymi chrześcijanami. Uczestnicy pielgrzymki jako cel stawiają sobie także zwrócenie uwagi poszczególnych rządów i wspólnoty międzynarodowej na bieżące potrzeby lokalnych chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7