Wzruszające spotkanie w Watykanie

Prawie pół godziny trwała audiencja Ojca Świętego Franciszka dla 21 małych pacjentów Wrocławskiej Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei".

Reklama

Grupę chorych dzieci Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim. To już drugie takie spotkanie - pierwsze odbyło się dokładnie pięć lat temu, 30 listopada 2013 r.

Ojciec Święty skierował do dzieci i ich rodziców słowa o cierpieniu, a także o zwyciężaniu w życiu dzięki modlitwie, woli walki i wsparciu bliskich. Na koniec poprosił o wspólną modlitwę do Matki Bożej w języku polskim, a następnie udzielił apostolskiego błogosławieństwa.

Wzruszające spotkanie w Watykanie   - To bardzo wzruszające chwile wspólnej modlitwy Ojca Świętego z każdym z chorych dzieci i jego rodzicem. Papież każdemu z nich poświęcił chwilę czasu, witając się i modląc ze wszystkimi obecnymi, Wzruszenia i nadziei pielgrzymów nie da się opisać. Widziałem to zarówno podczas spotkania z papieżem Franciszkiem, jak i w czasie modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II - mówi Krzysztof Bramorski, który organizował pobyt dzieci w Watykanie.

Dzieci przywiozły Papieżowi własnoręcznie przygotowane prezenty - a od tych pacjentów, którzy nie mogli wziąć udział w pielgrzymce - ponad dwustustronicową księgę intencji i próśb o modlitwę ze zdjęciami ich autorów.

- Przekazałem Papieżowi także list od Mamy zmarłego w ostatnią sobotę Konrada - 17-latka, który przez 14 lat swojego życia walczył z nowotworem. Konrad zdążył się jeszcze na nim podpisać. Ojciec Święty bardzo się wzruszył.

Bezpośrednio po audiencji dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w Mszy św., odprawionej specjalnie dla nich w Bazylice św. Piotra, przy grobie św. Jana Pawła II, przez arcybiskupa Jana Pawłowskiego - polskiego szefa 3 sekcji Sekretariatu Stanu.

Wzruszające spotkanie w Watykanie   Dzieci pamiętały też o emerytowanym papieżu Benedykcie XVI. Na ręce jego sekretarza, abp. Georga Gänsweina, przekazały własnoręcznie narysowany portret.

- Dołączyłem do niego dolnośląskie piwo, uwarzone specjalnie na czas Bożego Narodzenia. Papież Benedykt świętuje piwem swoje urodziny, mam nadzieję, że nasze także przypadnie mu do gustu - dodaje Krzysztof Bramorski.

W opinii lekarzy każde spotkanie chorych dzieci z papieżem - wcześniej, w 2004 r. dzieci spotkały się z Janem Pawłem II, dwa lata później z Benedyktem XVI - daje im ogromny zastrzyk nadziei i siły do walki z chorobą.

Już jutro dzieci uczestniczące w pielgrzymce będą miały okazję wziąć udział w kolejnym ciekawym spotkaniu. Dzięki uprzejmości Komendanta Gwardii Szwajcarskiej, podpułkownika Christopha Grafa, dzieci z Przylądka Nadziei spotkają się z Gwardzistami Szwajcarskimi, pełniącymi rolę straży przybocznej Papieża. Nie tylko będą mogły porozmawiać z Gwardzistami ale także zobaczyć niedostępne zwykle koszary.

Historia spotkań dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu sięga 2004 roku. Do pierwszego specjalnego spotkania ze św. Janem Pawłem II doszło 30 listopada 2004 roku w Bibliotece Papieskiej. Wzruszające spotkanie bardzo chorego już Papieża z chorymi dziećmi, wspólna modlitwa i błogosławieństwo trwały niemal pół godziny.

Kolejne, z Benedyktem XVI, odbyło się w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie podczas wizyty Papieża w Polsce. Ostatnie dotąd, trzecie spotkanie miało miejsce 30 listopada 2013 r., dokładnie 9 lat po pamiętnym spotkaniu z Janem Pawłem II. Papież Franciszek odszedł wówczas od ustalonej formuły audiencji, podchodząc do każdego dziecka i jego rodzica na chwilę wspólnej modlitwy. Było to bardzo osobiste spotkanie, ze wzruszeniem do dziś wspominane przez jego uczestników.

W "Pielgrzymkach Nadziei" uczestniczą za każdym razem najciężej chore dzieci, którym stan zdrowia pozwala na podjęcie podróży.

Inicjatorem spotkań oraz współorganizatorem wyjazdów jest Krzysztof Bramorski, konsul honorowy Luksemburga na Dolnym Śląsku. Jego związki z wrocławską Kliniką datują się od 1994 r. W latach 2006-2011 wraz ze współpracownikami z Kancelarii BSO Prawo & Podatki organizował Aukcje Charytatywne, dzięki którym na leczenie dzieci i budowę Kliniki Przylądek Nadziei pozyskano w sumie ponad 600 tys. złotych. Za jego wstawiennictwem Dom Nadziei, siedziba Fundacji wspierającej Klinikę oraz hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi, otrzymał w 2005 r imię Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama