List młodych uczestników synodu do papieża Franciszka

"My, młodzi ludzie, uczestnicy Synodu, chcemy skorzystać z okazji, aby wyrazić Ci naszą wdzięczność i naszą radość z powodu, że udzieliłeś nam przestrzeni, abyśmy mogli wspólnie razem tworzyć ten mały kawałek historii."

Publikujemy pełny tekst listu:

„Najdroższy Papieżu Franciszku, 
My, młodzi ludzie, uczestnicy Synodu, chcemy skorzystać z okazji, aby wyrazić Ci naszą wdzięczność i naszą radość z powodu, że udzieliłeś nam przestrzeni, abyśmy mogli wspólnie razem tworzyć ten mały kawałek historii. Nowe pomysły potrzebują przestrzeni i Ty nam jej udzieliłeś.

Dzisiejszy świat, który daje nam młodym nowe, niespotykane dotąd możliwości wraz z ogromem cierpienia, na nowo musi odkryć nadzieję i doświadczyć szczęścia, które o wiele bardziej można znaleźć w dawaniu niż braniu, pracując na rzecz lepszego świata. 

Pragniemy oświadczyć, że dzielimy Twoje marzenie o Kościele wychodzącym na zewnątrz, otwartym na wszystkich, przede wszystkim na najsłabszych, Kościele szpitalu polowym. Jesteśmy już aktywną częścią tego Kościoła i chcemy nadal konkretnie angażować się na rzecz uczynienia lepszymi naszych miast i szkół, przestrzeni społeczno-politycznej i środowisk pracy, szerząc kulturę pokoju i solidarności oraz pracując na rzecz ubogich, w którym rozpoznaje się samego Jezusa

Na zakończenie tego Synodu pragniemy zapewnić, że jesteśmy z Tobą i ze wszystkimi biskupami naszego Kościoła, także w chwilach trudnych. Prosimy Cię, abyś kontynuował drogę, którą podjąłeś, i obiecujemy Ci nasze pełne wsparcie i naszą codzienną modlitwę.

Watykan, 26 października 2018 r."

Tłumaczenie: Kasper Kaproń OFM

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10