Potrzeba zmiany stylu życia w wymiarze globalnym

Przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu stanowi wyraz chrześcijańskiej odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.

Porozumienie osiągnięte w Paryżu w 2015 roku, które wypracowało zasady redukcji emisji CO2 nie przyniosło zadowalających efektów. W pierwszej połowie grudnia w Katowicach odbędzie się 24 Konferencja Klimatyczna ONZ.

Członkowie ruchu Volontari nel Mondo z Włoch wraz z innymi krajowymi oraz międzynarodowymi partnerami organizują pielgrzymkę z Rzymu do stolicy Śląska. Przewodnikiem pielgrzymów, którzy wyruszyli dzisiaj z Placu Świętego Piotra jest Yeb Sano, były delegat rządu Filipin na konferencje klimatyczne ONZ. Podkreśla, że poprzez to wydarzenie uczestnicy pragną dotknąć serc ludzi oraz w pokojowy sposób odpowiedzieć na niechęć, arogancję, oraz zaniechania cechujące debatę na temat klimatu. Zmiany klimatyczne nie są jedynie problemem politycznym, ale powinny zwracać uwagę wszystkich.

 Yeb Sano podkreśla, że nasz Wspólny Dom jest w fazie destrukcji. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są problemy środowiska, ale trzeba, byśmy wszyscy zrozumieli, że natura bez przerwy nas otacza oraz, że nasze działania codziennie na nią oddziaływują, na materiały, z których budujemy domy, na produkty, które spożywamy, na lekarstwa, których używamy. Także Papież Franciszek powiedział, że nasz Wspólny Dom poddawany jest zniszczeniu i że wszyscy powinniśmy zaangażować się w zachowanie go. Każdy z nas powinien włączać się w ochronę środowiska dla obecnego pokolenia, ale także dla przyszłych pokoleń. Troska o stan klimatu jest wyrazem chrześcijańskiej odpowiedzialności. 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10