Czy "single duchowe" są w stanie właściwie rozwijać swoje powołanie do świętości?

- Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do życia we wspólnocie, ale czy przypadkiem w dobie indywidualizmu nie pragniemy rozwoju duchowego jedynie w wymiarze indywidualnym? Rodzi się też pytanie czy „single duchowe” są w stanie właściwie rozwijać swoje powołanie do świętości zauważa o. Adam Schulz SJ z Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich.

Życie wspólnotowe w czasach kryzysu to temat konferencji, którą organizuje 21 lutego w Warszawie Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich. Będzie mowa o tym, dlaczego coraz częściej pragniemy rozwoju duchowego jedynie w wymiarze indywidualnym i jak wspólnoty mogą pomóc wiernym przetrwać obecny kryzys.

Jak podkreślają organizatorzy, samo życie wspólnotowe przeżywa kryzys. – Z jednej strony ludzie pragną dziś wspólnoty - aby chronić się przed bolesnym doświadczeniem samotności, a z drugiej strony coraz więcej osób boi się zaangażować w życie konkretnej wspólnoty – wskazuje o. Schulz.

Konferencja rozpocznie się wykładem "Życie wspólnotowe w czasach kryzysu. Przyszłość życia wspólnotowego" - o kryzysie dotykającym wspólnot, a jednocześnie o wspólnotach, które wychodzą naprzeciw obecnemu dziś kryzysowi będzie mówił o. Schulz.

Następnie zaplanowano dyskusję panelową: „Sens i wartość życia wspólnotowego w dobie konsumpcjonizmu i indywidualizmu”. W dyskusji wezmą udział socjolog – prof. Mirosława Grabowska z UW, psycholog – dr hab. Wojciech Otrębski z KUL oraz ks. prof. Stanisław Dziekoński z UKSW.

Przewidziano także czas świadectw. Członkowie poszczególnych ruchów i stowarzyszeń katolickich – m.in. Ruchu Focolari, Wspólnoty „Chemin Neuf”, Ruchu Światło-Życie, Ruchu Szensztackiego, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, Stowarzyszenia „PARAFIADA” i harcerze - powiedzą, co im daje życie we wspólnocie.


Konferencja odbędzie się 21 lutego br. w Domu Pielgrzyma „Amicus” w Warszawie, ul. Hozjusza 2. Początek o godz. 10:00. Spotkanie zakończy się Mszą św. o godz. 14.00.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8