Czy "single duchowe" są w stanie właściwie rozwijać swoje powołanie do świętości?

- Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do życia we wspólnocie, ale czy przypadkiem w dobie indywidualizmu nie pragniemy rozwoju duchowego jedynie w wymiarze indywidualnym? Rodzi się też pytanie czy „single duchowe” są w stanie właściwie rozwijać swoje powołanie do świętości zauważa o. Adam Schulz SJ z Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich.

Życie wspólnotowe w czasach kryzysu to temat konferencji, którą organizuje 21 lutego w Warszawie Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich. Będzie mowa o tym, dlaczego coraz częściej pragniemy rozwoju duchowego jedynie w wymiarze indywidualnym i jak wspólnoty mogą pomóc wiernym przetrwać obecny kryzys.

Jak podkreślają organizatorzy, samo życie wspólnotowe przeżywa kryzys. – Z jednej strony ludzie pragną dziś wspólnoty - aby chronić się przed bolesnym doświadczeniem samotności, a z drugiej strony coraz więcej osób boi się zaangażować w życie konkretnej wspólnoty – wskazuje o. Schulz.

Konferencja rozpocznie się wykładem "Życie wspólnotowe w czasach kryzysu. Przyszłość życia wspólnotowego" - o kryzysie dotykającym wspólnot, a jednocześnie o wspólnotach, które wychodzą naprzeciw obecnemu dziś kryzysowi będzie mówił o. Schulz.

Następnie zaplanowano dyskusję panelową: „Sens i wartość życia wspólnotowego w dobie konsumpcjonizmu i indywidualizmu”. W dyskusji wezmą udział socjolog – prof. Mirosława Grabowska z UW, psycholog – dr hab. Wojciech Otrębski z KUL oraz ks. prof. Stanisław Dziekoński z UKSW.

Przewidziano także czas świadectw. Członkowie poszczególnych ruchów i stowarzyszeń katolickich – m.in. Ruchu Focolari, Wspólnoty „Chemin Neuf”, Ruchu Światło-Życie, Ruchu Szensztackiego, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, Stowarzyszenia „PARAFIADA” i harcerze - powiedzą, co im daje życie we wspólnocie.


Konferencja odbędzie się 21 lutego br. w Domu Pielgrzyma „Amicus” w Warszawie, ul. Hozjusza 2. Początek o godz. 10:00. Spotkanie zakończy się Mszą św. o godz. 14.00.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6