KAI rozpoczyna prace nad trzecim wydaniem leksykonu zakonów

Katolicka Agencja Informacyjna postanowiła opublikować trzecie wydanie "Leksykonu Zakonów w Polsce". Wkrótce do instytutów życia konsekrowanego w całym kraju dotrą ankiety w celu aktualizacji i uzupełnienia danych znajdujących się w drugim wydaniu książki. Możliwość umieszczenia informacji o sobie będą miały też instytuty, które dotychczas nie znalazły się w Leksykonie.

"Leksykon Zakonów w Polsce" to pierwsze w naszym kraju całościowe kompendium wiedzy o instytutach życia konsekrowanego. Jego szczególną wartością jest całościowy charakter: w jednym miejscu zgromadzone zostały informacje o wszystkich zakonach pracujących w Polsce oraz o prowadzonych przez nie dziełach. Leksykon cieszy się dużą popularnością, oba wydania --- z 1996 r. i 2002 r. - rozeszły się w całości. Jest ceniony także ze względów powołaniowych, zawarte w nim informacje pomogły wielu osobom w wyborze instytutu.

Ponieważ od ukazania się drugiego wydania książki minęło ponad sześć lat, duża cześć informacji w nim zawartych, szczególnie danych liczbowych, uległa dezaktualizacji. Pojawiło się w Polsce kilkanaście nowych instytutów życia konsekrowanego. Powstały nowe dzieła prowadzone przez osoby konsekrowane. Niektóre zgromadzenia mają nowych świętych, błogosławionych, czy sługi Boże. Jednocześnie drugi nakład Leksykonu rozszedł się w całości. W tej sytuacji KAI postanowiła przygotować i opublikować trzecie wydanie książki.

Wkrótce do instytutów zakonnych, które znajdują się w Leksykonie trafi specjalna ankieta z prośbą o uaktualnienie danych, jak również naniesienie ewentualnych poprawek w części opisowej.

Także nowe zgromadzenia będą miały możliwość umieszczenia w książce informacji o sobie. Jeśli nie otrzymają od KAI ankiety, prosimy o skontaktowanie się z nami, listownie: Leksykon Zakonów w Polsce, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, bądź e-mailem: bogus@.ekai.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11