Otwórzcie drzwi, otwórzcie umysły i serca

Trwa światowy tydzień działań na rzecz migrantów, który stanowi część papieskiej kampanii „Dzielić Podróż”.

Została ona zainicjowana przez Franciszka we wrześniu ubiegłego roku na rzecz solidarności z migrantami. Akcja łączy się bezpośrednio ze Światowym Dniem Uchodźcy, który ma miejsce 20 czerwca.

Zapraszamy was do zobaczenia na własne oczy migrantów, posłuchania ich historii i podzielenia się waszymi – zachęca przewodniczący Caritas Internationalis, kard. Luis Antonio Tagle. Sekretarz generalny tej organizacji Michel Roy dodaje, że osoby, które wiele wycierpiały i nadal cierpią potrzebują spotkać się z ludźmi otwartych serc. Akcja zakłada wspólne gotowanie i posiłki, co ma pomóc zbliżyć się wzajemnie poprzez dialog. Jest także swoistym apelem do polityków.

"Oczywiście, że istnieją problemy spowodowane globalizacją, ale migranci w sposób bezpośredni doświadczają konsekwencji tych problemów. Przemieszczają się, ponieważ nie mogą już mieszkać w swoich domach. To są migracje przymusowe, a nie w celach turystycznych – mówi Radiu Watykańskiemu sekretarz Caritas Internationalis Michele Roy. – Tak więc migranci nie mogą być uważani za ludzi, którzy są winni tym problemom, jest wręcz odwrotnie. To, o co zabiegamy w tej kampanii to: «Proszę, otwórzcie drzwi, otwórzcie umysły i serca». Prosimy również polityków, aby instrumentalnie nie «wykorzystywali» migrantów, jakby stanowili problem. Prosimy, przede wszystkim o realizację polityki gościnności, która będzie po prostu ludzka. Po drugie, zachęcamy do rozwiązania problemów, które powodują, że ludzie uciekają ze swoich ziem".

Światowy tydzień działań na rzecz migrantów obchodzony jest od 17 do 24 czerwca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2