Białoruś: przedsynodalne spotkanie młodzieży

W Grodnie na Białorusi odbyło się III Ogólnokrajowe Spotkanie Młodzieży Katolickiej.

Ponad dwa tysiące młodych ludzi ze wszystkich diecezji przybyło do miasta Stefana Batorego oraz naznaczonego obecnością świętego Kazimierza Królewicza i świętego Maksymiliana Kolbe, by modlić się w intencji zbliżającego się synodu poświęconego młodzieży.

W spotkaniu katolickiej młodzieży uczestniczyli miejscowi biskupi, a uroczystego otwarcia dokonał nuncjusz apostolski na Białorusi abp Gabor Pinter. Hierarcha przekazał zapewnienie o bliskości Ojca Świętego Franciszka z młodymi. Wyraził też swoje przekonanie, że Kościół na Białorusi jest młody i dynamiczny.

Podczas trzydniowego spotkania, które zakończyło się 1 maja, młodzież trwała na modlitwie, słuchała Słowa Bożego, korzystała z sakramentów świętych, a przede wszystkim zdobywała bardzo potrzebne doświadczenie dzielenia się wiarą. Te dni upłynęły pod znakiem Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, która była główną przewodniczką młodzieżowego forum.

“Młodzi ludzie z całego kraju spotkali się, aby doświadczyć radości Ewangelii. Dzielili się między sobą, a także dzielili się z nami wszystkimi entuzjazmem wiary, która otwiera horyzont nadziei i wskazuje drogę prowadzącą do życia – mówi Radiu Watykańskiemu bp Aleksander Kaszkiewicz, gospodarz spotkania. – Od młodzieży zależy przyszłość Kościoła, kraju i świata. Jaką będzie młodzież, taki będzie świat. Pragniemy, aby ten świat był dobry, by nie było w nim wojny, żeby budowała się cywilizacja życia, cywilizacja miłości, żeby ludzie szanowali jeden drugiego. Widząc tylu młodych ludzi na ogólnokrajowym spotkaniu, można z nadzieją powiedzieć, że dla Kościoła na Białorusi jest przyszłość, bo jest dobra młodzież, która bez Chrystusa nie potrafi żyć ”

Uczestnicy spotkania podczas pracy w tematycznych grupach podkreślali, że potrzeba dzisiaj wielkiej odwagi, by stanąć w obronie chrześcijańskich wartości. Zauważyli, że  trzeba większej modlitwy w intencji nowych powołań do służby w Kościele, a także osobistego przykładu osób duchownych, który będzie pociągał młodych ludzi do pójścia za głosem powołania.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6