Wikariusz apostolski Aleppo: Wraz z tymi pociskami opadły maski

- Wraz z tymi pociskami opadły maski - taką opinię wygłosił wikariusz apostolski Aleppo obrządku łacińskiego bp Georges Abou Khazen po tym, jak dziś nad ranem wojsko Stanów Zjednoczonych w koalicji z Wielką Brytanią i Francją zaatakowało trzy obiekty, gdzie tworzono i magazynowano broń chemiczną w Damaszku i Homs. Miał to być odwet za atak chemiczny na szpital w Dumie, przypisywany reżimowi Baszara al-Asada.

Zdaniem hierarchy, najpierw trwały w Syrii „wojna per procura”. - Teraz walczą główni aktorzy. Walki na ziemi syryjskiej trwają od siedmiu lat, zaczął się rok ósmy, i teraz, gdy drugoplanowi aktorzy zostali pokonani, na arenę weszli prawdziwi protagoniści konfliktu - oświadczył bp Abou Khazen.

- Czekamy na ekspertów, którzy przeprowadzą dochodzenie w sprawie domniemanego ataku chemicznego w Dumie, ale po tych nalotach wszystko będzie trudniejsze - uważa katolicki biskup.

Dodaje, że każdy apel o pokój w Syrii jest głosem wołającego na puszczy. - Tylko papież Franciszek nadal ma nadzieję na pokój, a my wraz z nim - podkreśla wikariusz apostolski Aleppo.

Jednocześnie wskazuje na coraz większe cierpienia mieszkańców Syrii, którzy „pragną pokoju, a w zamian otrzymują bomby i pociski”.

Hierarcha wyraził pragnienie, by „ataki nie rozszerzyły się na inne miejsca regionu, gdyż byłoby to naprawdę niebezpieczne i sytuacja mogłaby się wymknąć spod kontroli”.

- Nie mamy innej broni, jak modlitwa - zaznaczył bp Abou Khazen, który w minionych dniach rzucił ideę zorganizowania Narodowego Dnia Modlitwy o Pokój.

«« | « | 1 | » | »»
 • alex
  15.04.2018 10:53
  Wojna to wielkie zło - ludzie mają dość a amerykanie i ruscy cały czas prowadzą tam działania. A dlaczego tam??? Bo to daleko od ich domów. Jednak nie zwracają uwagę że tam też są domy - a raczej były bo po tylu latach to ciężko się tam czegoś spodziewać.
 • Marek
  16.04.2018 09:08
  Panie Boże odmień serca ludzi, którzy łakną pieniądza i bezsensownej władzy. Pozwól zrozumieć złodziejowi, że nie można budować pozycji i bogactwa na ofiarach i grabieży.
 • Gość
  16.04.2018 14:08
  Brawo Trump, May i Macron, że chcą powstrzymać ludobójstwo przy pomocy broni chemicznej
 • gosc
  16.04.2018 15:37
  Polacy nie ulegajcie rosyjskiej antyamerykanskiej propagandzie. Rosja to imperium zła a USA próbuje to zło ograniczyć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8