Młodzież ma już za sobą pierwsze modlitwy oraz spotkania w grupkach dzielenia podczas Europejskiego Spotkania Młodych Taizé w Szwajcarii.
"Poznajemy wspaniałych ludzi, wszyscy są tu bardzo otwarci i czujemy się, jakbyśmy znali ludzi już długi czas. Na ulicach i w tramwajach taniec i śpiew. To wszystko jest pięknym świadectwem do tematu przewodniego Taizé o radości" - pisze do nas Alicja Miszkurka z tarnowskich Mościc, która uczestniczy w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé w Bazylei.
Już w pierwszym dniu spotkania br. Alois mówił, że radość z możliwości wzajemnego spotkania się jest wielka, ale celem jest realizacja pragnienia, by trwała dłużej niż pięć dni.
- Pragniemy radości niewyczerpanej - zaznaczył, nawiązując do tematyki tegorocznego ESM i listu, który skierował do młodzieży.
Karol Białkowski /Foto Gość - Pragniemy radości niewyczerpanej - zaznaczył br. Alois, nawiązując do tematyki tegorocznego ESM i listu, który skierował do młodzieży Przekonywał, że źródłem ich radości jest Bóg. - Ewangeliczna radość powstaje wtedy, kiedy ufamy, że Bóg nas kocha, kocha miłością bez granic, obdarza nią każdą i każdego z nas. Jeśli wracając z Bazylei, zabierzecie z sobą przynajmniej pewność, że obejmuje was ta bezgraniczna miłość Boga, źródło radości, to znaczy, że zabraliście to, co najbardziej istotne - przekonywał.
Po raz pierwszy ESM odbywa się na styku trzech krajów i dwóch języków, w samym centrum Europy. Młodzież jest zakwaterowana w Szwajcarii, Francji i Niemczech.
FB s. Katarzyna Szulc Siostra Katarzyna Szulc wraz z młodzieżą z Dębicy Siostra Katarzyna Szulc wraz z młodzieżą z Dębicy mieszka we Francji w miejscowości Miluza. Na wieczorne czuwanie z Braćmi z Taizé dojeżdżają do Bazylei.
- My akurat śpimy w Szwajcarii u rodzin. Mnie trafiła się pani, która jest pastorką. Codziennie robi nam śniadanie, które wspólnie jemy - dodaje Alicja z Mościc.
Wraz z nią z Tarnowa do Bazylei wyjechały trzy autokary z młodzieżą. Dwa kolejne pojechały z Mielca i Brzeska.
Zdjęcia zamieściliśmy TUTAJ.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.